"Zatrzymać Lato", to wydarzenie organizowane przez nasze przedszkole oraz Miejski Ośrodek Kultury. Od 15 lat wpisuje się ono w kalendarz imprez miejskiego środowiska przedszkolnego. Tegoroczne spotkanie pod hasłem "Grzybobranie" odbyło się 23 września. Rozpoczęliśmy tradycyjnie na piotrkowskim Rynku, gdzie pani Lato oraz Pani Jesień zaprosiły dzieci przebrane za różne rodzaje grzybów do kolorowego korowodu, który przeszedł ulicami miasta do Amfiteatru. Tam, wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk na podstawie wiersza J. Brzechwy " Grzyby", porozmawialiśmy na temat bezpiecznego grzybobrania z grzybiarzem Piotrem i poznaliśmy wiele rodzajów grzybów. Następnie wszystkie uczestniczące przedszkola zaprezentowały swoje rymowane hasła oraz przestrzenną formę plastyczną. Przedszkolaki wykazały się także dużą wiedzą, odpowiadając na "grzybowe" pytania i  zagadki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za wykonanie swoich zadań. Naszą placówkę reprezentowały dwie najstarsze grupy "Pszczółki" i "Motylki", a najmłodsze świętowały odejście Lata przy owocowym poczęstunku. Żegnaj Lato - do zobaczenia za rok!
Impreza ta wpisuje się również w kalendarz wydarzeń realizowanych w ramach projektu ekologicznego WSOSiGW Eko - pracownai pod chmurką - "Ogród czterech pór roku" .

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji na stronie www.piotrkow.naszemiasto.pl
Koncertem pt. "Wakacje z gitarą" rozpoczęliśmy cykl tematycznych audycji muzycznych w nowym roku szkolnym. Przy dźwiękach gitary klasycznej wspominaliśmy wakacyjny letni czas. Były także wspólne śpiewy, tańce i radości co nie miara. A kolejne, tym razem jesienne spotkanie, już w październiku.
Pierwszy przedszkolny spacer, to zawsze wyprawa na skrzyżowanie miejskich dróg. Znajomość zasad ruchu dla pieszych, podstawowych znaków drogowych, rozpoznawania kolorystyki sygnalizatora świetlnego, a także umiejętność właściwego zachowania podczas spacerów i wycieczek, to edukacja do bezpieczeństwa. Jest to priorytetowe zadanie dydaktyczne, ponieważ bezpieczeństwo Państwa pociech jest dla nas najważniejsze.
Serdecznie witamy w nowym roku szkonym! Pracujemy już pełną parą.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
Koniec roku szkolnego to wspaniała okazja dla wszystkich naszych wychowanków oraz ich rodzin do spotkania na świeżym powietrzu. Piknik odbył się na boisku przedszkolnym. Rozpoczęliśmy prezentacjami efektów pracy dzieci podczas zajęć dodatkowych - na języku angielskim oraz zajęciach tanecznych. Po wręczeniu dyplomów i nagród książkowych przyszedł czas na wspólną zabawę. A atrakcji było co nie miara! Całe rodziny brały udział w zabawach integracyjnych, ruchowych oraz zawodach sprtowych przygotowanych przez panią Justynę. Z radością skakaliśmy również na dmuchańcach, które zapewnił nam piotrkowski OSiR. Można też było osłodzić sobie ten dzień, kosztując watę cukrową lub posilając się smakołykami przygotowanymi przez rodziców i przedszkolną kuchnię. Choć upał tego dnia nieco wszystkim doskwierał - można było się także ochłodzić w kąpieli.... w pianie, którą zapewnili strażacy. Jednym słowem - było wspaniale! Kto nie był, niech żałuje! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę,
18 czerwca to wyjątkowy dzień dla dzieci z grupy "Motylków", które kończą właśnie pierwszy etap edukacji, żegnając się z ukochanym przedszkolem. Uroczystość rozpoczęto prezentacją programu artystycznego, pełnego wierszy, piosenek i inscenizacji podsumowujących przedszkolne życie. Dzieci ze wzruszeniem podziękowały pani dyrektor oraz swoim wychowawczyniom za wspólne lata. Głos zabrali także rodzice, którzy zapewnili, że z łezką w oku będą wspominać naszą placówkę. Zwieńczeniem tego ważnego spotkania był wspaniały, "płonący" tort, którym zajadali się wszyscy goście. "Motylki"! Fruwajcie wysoko! I powodzenia w szkole!
Dzisiaj, 12 czerwca odbył się w naszym przedszkolu konkurs "Mały Patriota". Kończacy się rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń historycznych, które stały sie przyczynkiem do utrwalenia tematyki historyczno - patriotycznej podczas zajęc dydaktycznych. Konkurs podsumowywał wszystkie zdobyte wiadomości i sprawdził wiedzę naszych wychowanków w tym temacie. Każdy przedszkolak miał okazję wykazać się wiedzą i znajomością symboli narodowych, legend polskich, a także zagadnień związanych z naszym miastem. Wszystkie grupy otrzymały nagrody, bo wykazały się znakomitą wiedzą o Polsce i Piotrkowie Trybunalskim. Gratulacje!!!!
Dnia 6 czerwca Żabki, Wróbelki, Pszczółki i Motylki wybrały się wycieczkę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Tym razem pojechaliśmy do Przybynowa k/Żarek do Godpodarstwa Agroturystycznego "Pod Skałką". Podczas naszej wyprawy mieliśmy okazję zwiedzić z przewodnikiem Małe Zoo oraz Skansen wsi jurajskiej. Największą i najważniejszą atrakcją wyjazdu był udział w warsztatach edykacyjnych pt. :"Skąd się bierze mleko?". Każda grupa miała swojego osobistego przewodnika, dlatego każde dziecko miało okazję spróbować czynności jaką jest dojenie krowy (dla rodziców - krowa była sztuczna :-) ). Lekcja ta pozwoliła nam utrwalić wiadomości dotyczące mleka i jego przetworów. Miejsce przypadło nam do gustu, na pewno tu wrócimy...
Dnia 30 maja 2019r. grupa "Motylki" została zaproszona z okazji Dnia Dziecka do Miejskiej Biblioteki Publicznej na przedstawienie pt.: " Leśne opowieści o bardzo ważnej treści". Zwierzaki z bajki opowiedziały trzy zabawne historie z morałem, które przydarzyły się w lesie.
23-05-2019

Nasi mali ekolodzy

Dnia 17 maja odbył się w Przedszkolu nr 12 Konkurs ekologiczny pt.;" W zgodzie z przyrodą". Udziałw nim wzięli Hania i Kacper z najstarszej grupy "Motylki". Wszyscy mali ekolodzy, byli świetnie przygotowani. Na uczestników czekały nagrody i słodki poczęstunek.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr