Tym razem "Pszczółki" zaproponowały swoim rodzicom wspólne spotkanie świąteczne, podczas którego razem wykonano bombki choinkowe przeznaczone na przedszkolny Kiermasz Świąteczny. Takie warsztaty plastyczne, które odbyły się 12 grudnia, to doskonała okazja, by wspólnie spędzić chwilę czasu, pokolędować i podzielić się przedświątecznymi wrażeniami.
17 grudnia w grupie "Wróbelków" odbyło się spotkanie wigilijne, którego honoroymi gośćmi byli Rodzice. Tego popołudnia dzieci wspólnie ze swymi opiekunami tworzyli według własnych pomysłów świąteczne lampiony. Twórczy efekt prac będzie można podziwiać na przedszkolnym Kiermaszu Świątecznym. Po ciężkiej pracy, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, by skosztować potraw przygotowanych przez rodziców. Na finał spotkania wszycy wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Dziękujemy wszystkim obecnym za poświęcony czas.
06-12-2019

Mikołajki w MOK

Z okazji Mikołąjek, starsze grupy przedszkolne uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach Edukacji Bajecznej w MOK. Dzieci obejrzały przedstawienie lalkowe oparte na motywach bajki "Trzy Świnki", a następnie brały udział w wesołych zabawach i konkursach organizowanych na scenie. Nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, drobnych upominków i wspólnego śpiewu. 6 grudień to dzień pełen wrażen!
Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość-Święty Mikołaj.Dzieci podskoczyły z radości kiedy na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków.Święty Mikołaj został gorąco przez wszystkich przywitany i zaproszony do wspólnej zabawy,tańca i śpiewu.Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i piękne prezenty wręczone dzieciom przez gościa.
04-12-2019

Wizyta górnika

Już po raz kolejny, z okazji Barbórki odwiedził nas zaprzyjaźniony górnik - dziadek Filipa z "Pszczółek". Ciekawie opowiadał na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Oczywiście nasz gośc pozwolił dzieciom przymierzyć czapkę górniczą. A może w przyszłości ktoś będzie ją nosił napawdę.....
W dniu 29 listopada 2019r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia pt."Zdrowe przedszkolaki". Reprezentanci czterech grup rozwiązywali zagadki, rebusy, układali puzzle i robili zdrowe kanapki. Zaciekawiona publiczność również odpowiadała na pytania. Konkurs uświetniła zabawa z piosenką pt."Gimnastyka"
29 listopada progi naszego przedszkola gościły teatrzyk "Psikus", który zaprezentował wesołe, pełne humoru przedstawienie "Karuzela bajek". Na scenie spotkaliśmy się z postaciami znanych i lubianych bajek - Brzydkie Kaczątko, Czerwony Kapturek, Calineczka. Przedstawienie lalkowe, z rymowaną treścią bardzo przypadło do gustu wszystim dzieciom.
Wycieczka do prawdziwego teatru, to ważna sprawa! 21 listopada cztery grupy przedszkole obejrzały ciekawy i interesujący spektakl w Teatrze Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi pt.: "Trzy świnki". Westernowa stylistyka przedstawienia, zrobiła na nas ogromne wrażenie. W bajce pojawiło się mnóstwo piosenek, które porwały publiczność do wspólnego śpiewu i tańca. Takie wyprawy, to doskonała okazja, by nauczyć się właściwego zachowania w podróży, jak również podczas widowiska teatralnego.
W poniedziałek 25 listopada grupa Wróbelków odwiedziła Mediatekę i wzięła udział w lekcji bibliotecznej pt."Gimnastyka buzi i języka" według literatury Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci bawiły się wspaniale układając puzzle i rozwiązując różne rebusy.
18 listopada kolejny raz najstarsza grupa "Motylki" uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Tym razem wspólnie ćwiczyliśmy swoje umiejetności językowe, podczas zajęć "Gimnastyka buzi i języka" wg wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej. Bardzo lubimy teksty pani Małgorzaty, dlatego w naszej grupie realizowany jest autorski program czytelniczy oparty o serię "ABC - uczę się" własnie to tekstów tej autorki.

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina