Zielone liście sałaty - Zajęcia Edukacyjne - Projekt Dofinansowany Przez WFOŚiGW

Dzisiaj  21 kwietnia 2021 w przedszkolu odbyły się we wszystkich grupach zajęcia pt.: "Zielone liście sałaty". Rozpoczynają one cykl edukacyjny związany z realizacją Projektu „Nasze Ekologiczne Pracownie” w ramach Konkursu WFOŚi GW w Łodzi. Nasza nowa ekologiczna pracownia to „Ogródek roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”, który właśnie powstaje w naszym ogrodzie. Będzie on uzupełniał zrealizowany wcześniej „Ogród czterech pór roku”. Wkrótce będziemy mogli prowadzić prawdziwą uprawę warzyw, które na pewno z przyjemnością zjemy na śniadanie lub obiad. Dziś wszyscy zapoznali się z rodzajami sałaty, a także zasiali swoją rozsadę. Już niedługo zobaczymy, komu pierwszemu wyrośnie sałata. Od jutra rozpoczynamy pielęgnację i obserwację naszych siewów. Wkrótce nowe roślinki przeniesiemy do pięknych nowych skrzyń w ogrodzie.