Program - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3

Stworzenie projektu czytelniczego pt. "Słucham, czuję, rozumiem" dla wszystkich grup przedszkolnych, to jedno z zadań tego programu, które ma na celu krzewienie czytelnictwa. Podczas tych zajęć będą czytane książki zakupione z projektu, spełniające rolę bajki terapeutycznej.
W grupach dzieci 3 i 4 letnich po zajęciach będzie prowadzona rozmowa kierowana na temat przeczytanej historii, natomiast  w grupach dzieci 5 i 6 letnich poza rozmową kierowaną dzieci będą tworzyć pracę plastyczną ilustrującą treść bajki. Następnie zostanie zorganizowana wystawa powstałych prac.

Na tablicy informacyjnej dla rodziców pojawiła się gazetka "Mamo, tato pocztaj mi bajkę", a tuż pod nią "magiczna skrzynka", do której moża włożyć książkę, podarowaną naszej placówce.

Teraz oczekujemy na piękne prace plastyczne, które zostaną wykonane wspólnie z rodzicami. Prace te stworzą Albumik, który powstanie w każdej grupie. Życzymy twórczej współpracy...
Z góry dziękujemy!