Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

W poniedziałek 15.05.2023r. nasze przedszkolaki z grupy "Biedronki" odwiedziły Państwową Staraż Pożarną w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem jakiego używają strażacy w swojej pracy. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne wrażeń. A może też i marzeń...
Polska - nasz kraj jest naszą Ojczyzną, którą powinniśmy kochać i szanować. Postawę patriotyczną należy kształtować już od najmłodszych lat, dlatego też 15 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs patriotyczny pt. "Polska moja Ojczyzna" Konkurs rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego przez wszystkich uczestników. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami konkursowymi: rozwiązywały zagadki obrazkowe; układały puzzle; potrafiły wskazać na mapie naszą stolicę - Warszawę, góry Tatry, Morze Bałtyckie, rzekę Wisłę; wykazały się znajomością polskich legend. Na zakończenie była wspólna zabawa przy znanej dzieciom piosence "Jesteśmy Polką i Polakiem"
Za nami kolejny muzyczny koncert... Dziś 11 maja zapoznaliśmy się z nowym instrumentem - wiolonczelą. Co prawda jest ona większa niż każdy nasz przedszkolak, ale brzmi bardzo ciekawie. Szczególnie, gdy wydobywają się z niej miłe i spokojne dźwięki.
19 kwietnia przedszkolaki z grupy "Żabek" odwiedziły Mediatekę, czyli Miejską Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Podczas wizyty, dzieci zwiedziły cały budyneki i obejrzały różnego rodzaju książki - szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka z latarką.Na pamiatkę dzieci dostały zakładki do książek, które same pokolorowały. Dziękujemy bardzo Pani Marii, która tak pięknie opowiadała o książkach i o tym miejscu.
19 kwietnia, to był wspaniały dzień, i wspaniała okazja do spróbowania niezwykłego rzemiosła jakim jest garncarstwo. Każdy uczestnik wykonał własnymi rekoma - wedle swojego życzenia - wazonik, skarbonkę, beczułkę lub pucharek. Bardzo dziękujemy gościom z Pracowni Garncarskiej Rodziny Arkuszyńskich, którzy przyjechali do nas z Sokolu k. Polnicy. Ten czas zostanie na długo w naszej pamieci. Zobaczcie sami...
Dnia 18.04.2023r. Julia i Natan z grupy V "Motylki" uczestniczyli w konkursie wiedzy pt. "Wiosenne zagadki" w ramach XXVII Edycji Festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 24 w Piotrkowie Trybunalskim. Zdobyliśmy również wyróżnienie za piękny taniec wykonany przez "Pszczółki" z naszego przedszkola.
To bardzo ważne wiedzieć, jak się zachować w trudnych, nieznanych albo niebezpiecznych okolicznościach. Wielokrotnie słyszymy o sytuacjach, w których małe dzieci wzywają pomoc, ratując ludzi, swoje rodziny i domy przez pożarem, zatruciem gazem. To prawdziwi Mali Bohaterowie!. Dlatego te umiejetności, postawy i wiadomości są przedmiotem naszej codziennej edukacji. Dlatego też z tej okazji, na podsumowanie nauki o bezpieczeństwie odbył się wczoraj tj. 18 kwietnia konkurs wiedzy pt.: "Jestem bezpieczny, bo wiem". Zobaczcie jak nasze dzieci świetnie sobie poradziły!
Dnia 14.04.2023r. zawitał do naszego przedszkola "Człowiek Orkiestra" z koncertem pt. "Wiosenne muzykowanie". Pan Wiesław gra na 13 instrumentach i większość z nich zaprezentował naszym przedszkolakom: kazobo kazobie, dzwonki, bum bum rurki, ksylofon , pianino cyfrowe, grzechotki, tamburyn, gitarę i gwizdek. Wysłuchaliśmy utworów pt.: "Rzeka", "Wkrótce wiosna", "Powitalny koncert", "Kwiecień", "Jablonie". Dzieci również miały okazję zagrać na instrumentach m.in. na bum bum rurkach czy dzwonkach naciskanych.W czasie koncertu wyklaskiwaliśmy takt do wybranych utworów i wysłuchaliśmy znanych utwory muzyki poważnej: "Pieśń wiosenna"- Mendelssohna, "Cztery pory roku"- Vivaldiego i "Taniec słowiański"- Dworzaka. Przedszkolaki pożegnały Pana Orkiestrę gromkimi brawami.
11-04-2023

Dyżur wakacyjny

W zakładce Dla Rodziców- Dyżur Wakacyjny zamieszczony został Wniosek rekrutacyjny do naszego przedszkola na lipiec 2023r. Wnioski przyjmujemy od 17 do 21 kwietnia.
Zmartwychwstały Jezus Chrystus
to sens i siła naszego życia.
Niech wraz z nadchodzącymi
Świętami Wielkanocnymi
Prowadzi nas ku dobru i miłości,
daje nadzieję
i wlewa pokój w nasze serca.
Pięknych chwil i wzruszeń
w czasie rodzinnych spotkań
życzą
dyrektor, pracownicy i dzieci
z Przedszkola Samorządowego nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

Wielkanoc 2023r.

Niedziela 28 maja 2023

Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir

Ankieta

Ile czasu Twoje dziecko spędza w weekendy przed komputerem?Zobacz wyniki