Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

"Miś jest mały
i puchaty,
Miś jest fajny
i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula"
25 listopada do naszego przedszkola przybyły misie małe i duże, białe i kolorowe, ale wszystkie były niepowtarzalne i wyjątkowe. Tego dnia puchaci przyjaciele uczestniczyli we wszystkich zajęciach i byli znakomitymi kompanami do zabawy.
W dniach 17 - 18 listopada odbyło się podsumowanie realizowanego projektu "Ogród Roślin Jadalnych - Nowalijkowy Zakątek" wpółfinansowanego przez WFOSiGW w Łodzi w ramach Konkursu "Nasze ekologiczne Pracownie" -  Nowopowstała, kolejna pracownia na świeżym powietrzu, altana dydakyczna, tablice edukacyjne, nasadzenia roślin, zdobyta wiedza praktyczna i teoretyczna -  to wszystkie elementy składające się na całą wartość edukacyjną projektu. Ostatnim etapem naszych działań było sprawdzenie i utwalenie wszystkich przyrodniczo - ogrodniczych wiadomości.
Zobaczcie jak nam dobrze poszło....
Serdeczne gratulacje dla Patrycji z grupy "Sówki" za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym  "Moja ulubiona postać z bajki", a także dla Poli i Patryka z "Sówek", którzy również zostali wyróżnieni w tym konkursie. Zorganizowany został on przez Prywatne Przedszkole Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim, a nasze przedszkole co roku chętnie bierze w nim udział, dając szansę na zaprezentowanie zdolności swoich wychowanków. Brawo!
18-11-2021

Moja Mała Ojczyzna

Dnia 8.11.2021r. grupa IV "Pszczółki wzięła udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 5 pt. "Moja Mala Ojczyzna". Celem konkursu było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych o Polsce i Naszym Mieście Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą i znajomością swojego miasta, a także przygotowały pracę plastyczną pt. "Świat za 100 lat".Otrzymane nagrody sprawiły dzieciom ogromną radość. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Nas do udziału w konkursie.
W miesiącu październiku Amelia i Hubert, dzieci z grupy zerówkowej, brały udział w jesiennym konkursie pt. "Jesień w wierszu i piosence". Dzieci zaprezentowały nasze przedszkole śpiewając piosenkę pt. "Idzie jesień poprzez świat". Dziękujemy, brawo!
Ten tydzień upływał w wydarzenia kształtujące postawy patriotyczne naszych przedszkolaków: dzieci brały udział w zajęciach tematycznych, utrwalały, poznane wiadomości o naszej Ojczyźnie, uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych. 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, to bardzo dobry czas na pogłębianie w najmłodszych pokoleniach świadomości narodowej. Dzień, przed tym ważnym świętem, zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Polsce pt. "Jesteśmy Polakami". Przedstawiciele grup, przy dopingu swoich kolegów, z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach. Punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Tego dnia w całym przedszkolu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne m.in.: "Serce w placaku", "Przybyli Ułani" czy "Rozszumiały się wierzby płaczące". Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim, aby dla każdego z nas, Polska była miejscem szczególnym i abyśmy zawsze pamiętali o bohaterach walczących o wolność naszej Ojczyzny.
Serdecznie gratulujemy naszym trzem reprezentankom z grupy "Motylki", które dosłownie fantastycznie zaprezentowały się w Festiwalu "Śpiewająca Fantazja" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Gorące podziękowania dla cioci Mariolki, która akompaniowała naszym wokalistkom.
Rodzice, z pewnością pamiętacie przebój z czasów swojego dzieciństwa -  "Fantazja".
Łza się w oku kręci. Zobaczcie zdjęcia i posłuchajcie.

https://www.facebook.com/mokpiotrkowtrybunalski/posts/4542085992504840
Dzisiaj 21 października, odbył się kolejny koncert muzyczny tematyką bezpośrdnio związany z jesienią. Ale co może mieć wspólnego kontrabas z jesienią? Odpowiedź na to pytanie padła podczas wspólnych zabaw i pląsów. Okazało się, że kontrabas to bardzo sympatyczny instrument. Jest wielki, ale potrafi wydobywać z siebie bardzo delikatne dźwięki, takie jak szum, szelest jesiennych liści na wietrze...
18 października był dniem poświeconym Mikołajowi Kopernikowi i jego odkryciu. Wszystkie dzieci miały okazję poznać historię naszego rodaka i jego wkład w światową naukę. Kosmos fascynował ludzi od zawsze, dużych i małych. Aż trudno uwierzyć, że Kopernik nie miał ani lunety, ani teleskopu. Za to my, dzięki nowoczesnej technologii przenieśliśmy się w kosmiczne przestworza. Odbyliśmy podróż na biegun północny, południowy i dookoła układu słonecznego.
14-10-2021

Edukacja Bajeczna

12 października, po długiej przerwie, wzięliśmy udział w Edukacji Bajecznej organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Dla Żabek i Sówek był to pierwszy wyjazd poza teren przedszkola. "Przygody Wróbelka Elemelka" to klasyka, która uczy i bawi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bohatera. Spektakl zaprezentował, dobrze znany piotrkowskiej, dziecięcej publiczności Teatr "Pacuś" z Łodzi.

Czwartek 02 grudnia 2021

Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław

Ankieta

Ile czasu Twoje dziecko spędza w weekendy przed komputerem?Zobacz wyniki