29-06-2024

Konkurs sportowy

W srode 26 czerwca przedszkolaki wziely udzial w konkursie sportowym Sport i zabawa .to dobra sprawa Tego dnia wszystkie dzieci przyszly ubrane na sportowo. Przedszkolaki uczestniczyly w turnieju sportowym, na ktory skladaly sie konkurencje wymagajace zwinnosci i zrecznosci. Oczywiscie zawody poprzedzila solidna rozgrzewka. Dzieci bardzo dobrze sobie radzily podczas wykonywania zadan. Przekonaly sie, ze sport to przyjemna i emocjonujaca forma spedzenia czasu, ktora daje wiele radosci i wspomaga kondycje fizyczna i zdrowie.
Dnia 20 czerwca dzieci z grupy Pszczółek pożegnały się  z ciociami oraz kolegami i koleżankami pięknym przedstawieniem. Były recytowane wierszykioraz śpiewane piosenki z których płynęło jedno przesłanie To były piękne dni...to były piękne dni...Uwieńczeniem występów było uroczyste wykonanie poloneza i wręczenie dzieciom dyplomów i upominków.
Dnia 26 czerwca przedszkolaki z grupy „Biedronki” odwiedziły Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów oraz zwiedzanie budynku komendy. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie wolno rozmawiać z niezajomymi oraz przypomniały sobie jak prawidłowo poruszać się na przejściu bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją oraz jak ważne są odblaski. Dzieci miały również możliwość  obejrzenia radiowozów i motocyklu policyjnego. Jednak największą atrakcją okazała się możliwość zrobienia swoich własnych odcisków dłoni na specjalnie przygotowanych kartkach. Dziękujemy za niezwykle serdeczne przyjęcie na Komendzie oraz przekazaną wiedzę!
21 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Filharmonia na kółkach z koncertem muzycznym "Czuj, czuj, czuwaj!". Podczas występu dzieci poznały piosenki i tradycje harcerskie, które przybliżył nam Pan Bartek. Koncert poprowadził dla naszych przedszkolaków Pan Michał. Dziękujemy za miło spędzony czas!...To był już ostatni koncert w tym roku przedszkolnym. Do zobaczenia we wrześniu.
10 czerwca odbył się po raz kolejny Piknik Rodzinny, który, zawsze na początku tego miesiąca, jest świętem całej naszej przedszkolnej rodziny. Pomimo tego, że pogoda cały czas trzymała nas w niepewności, udało się przetrwać najtrudniejsze momenty i na imprezie wytrwale bawiły się tłumy dzieci wraz rodzicami i swoim rodzeństwem. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za przygotowanie pysznych - zdrowych poczęstunków.  Fotorelacja najlepiej oddaje klimat udanej zabawy...
07-06-2024
przedszkole16>

Motylki zwiedziły Stare Miasto

W piątek 7.06.2024r. Motylki wybrały się na wycieczkę po piotrkowskim rynku. Wraz z przewodnikiem PTTK panem Jackiem Hubertem odwiedziliśmy najważniejsze miejsca na mapie naszego rodzinnego miasta. Spacer rozpoczęliśmy na Placu Czarnieckiego, by następnie udać się pod niegdysiejszy Zamek Królewski, a obecnie Muzeum. Tam wysłuchaliśmy legendy o królowej Bonie oraz sami mierzyliśmy obwód zamku. Później skierowaliśmy swoje kroki pod najstarszy kościół w naszym mieście, pod Farę. Następnie udaliśmy się pod najstarsze liceum - 1 LO im. Bolesława Chrobego. Przechadzaliśmy się pięknymi, piotrkowskimi uliczkami, które kryją w sobie ciekawe historie. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą wysłuchiwały wiadomości i ciekawostek o Piotrkowie Trybunalskim. Wycieczkę zakończyliśmy na Rynku Trybunalskim, który kiedyś pełnił rolę placu targowego. Celem spaceru było poznanie dzieci z historią naszego pięknego miasta i kształtowanie  w nich tożsamości lokalnej.
W czwartkowy poranek 6.06.2024r. grupy III, IV i V wzięły udział w wieloboju sportowym organizowanym przez SL.SALOS RP im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wieloboju było propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, propagowanie postaw fair play, integracja środowiska poprzez sport, ale przede wszystkim była to wspaniała okazja do zabawy ruchowej na świeżym powietrzu. Nasi zawodnicy znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi konkonkurencjami, które wymagały od nich zwinności, szybkości i dobrej koordynacji ruchowej. Kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszystkie dzieci nagrody.
W dniu 05.06. 2024r. dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo „Hubisiówka”. Przedszkolaki spędziły miło czas  w towarzystwie wielu przyjaznych zwierząt: alpak, kóz, danieli, osiołków i kangura. Po terenie Mini Zoo oprowadził dzieci Pan Hubert, który opowiadał przy tym różne ciekawostki. Po spacerze i wspólnym karmieniu zwierząt był czas na wspaniałą zabawę na placu zabaw oraz posiłek. Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą dla naszych przedszkolaków.
Dzień Mamy i Taty to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą. Z tej okazji, 29 maja przedszkolaki z grupy Żabki zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny.  Dzieci pięknie zaprezentowały wierszyki oraz piosenki będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców.
05-06-2024

Wycieczka do Zoo

Dnia 07.06.2024r. dzieci z grupy II, III, IV i V wyjechały na wycieczkę do  Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną formą nauki o przyrodzie. ZOO jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Sobota 27 lipca 2024

Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla