Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

5.04.2024 r. siedmioro dzieci z grupy Motylków wzięło udział w Spartakiadzie Przedszkolaków pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, która odbyła się w Hali "Relax". Organizatorem Spartakiady było Przedszkole Samorządowe nr 14.  Zawody te miały na celu rozwijanie sprawności fizycznej, tworzenie atmosfery współpracy w zespole, przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji oraz poznanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego. Dzieci zmierzyły się w sześciu konkurencjach. Nasze Motylki poradziły sobie znakomicie. Nie możemy zapomnieć o reszcie grupy, która wspaniałe dopinowała swoich kolegów i koleżanki. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody.
W czwartkowe dopołudnie 4 kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola udowodniły, że doskonale wiedzą, co to znaczy być zdrowym, i jak dbać na codzień o dobre samopoczucie. Konkurs "Wiem, co to zdrowie" był podsumowaniem tematyki, która towarzyszyła nam przez cały rok. Ponieważ promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o właściwe nawyki żywieniowe naszych podopiecznych. Nauka poprzez zabawę, ruch na świeżym powietrzu, to również priorytety naszej pracy, każdego dnia przygotowujemy się do szkoły i do życia. By prawidłowo wykonać konkursowe zadania, należało zaangażowane wszystkie zmysły. Dzieci wykazały się spostrzegawczością, skupieniem, logicznym myśleniem a także poczuciem humoru. Impreza zakończyła się ucztą owocowo - warzywną, przygotowaną przez ciocie z naszej kuchni. I wiecie co? Wszystko zostało zjedzone! Mniammmmm....
Drodzy Rodzice!
Od września zapraszamy do Przedszkola Samorządowego nr 16 dzieci 3 i 2,5 letnie.
Mamy jeszcze wolne miejsca w drugiej tworzącej się grupie.
Zapraszamy więc, jeżeli chcecie Państwo, aby:
  • Waszymi dziećmi opiekowali się wspaniali wychowawcy zapewniający ciepło, życzliwość, niezwykle kreatywne zajęcia przez cały dzień,
  • dzieci otrzymały pełne wsparcie swojego rozwoju, również te, które wymagają szczególnej uwagi,
  • swoje miejsce odnalazły dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego; mamy bowiem doświadczoną i wyspecjalizowaną kadrę,
  • dzieci otrzymywały pyszne, urozmaicone i zdrowe posiłki przygotowywane przez własną kuchnię.
Zapewniamy: mnóstwo ciekawych zajęć, konkursów, wycieczek, spotkań, koncertów, zajęć umuzykalniających, artystycznych, specjalistycznych, a przede wszystkich świetne przygotowanie dzieci do wkroczenia później w etap szkolny.
Czekamy na Państwa zgłoszenia do 18 kwietnia.
 
Wiem, rozumiem, akceptuję - Dzień Świadomości Autyzmu. 2 kwietnia, to dzień, w którym na całym świecie ludzie dorośli, młodzież i dzieci podnoszą swoją świadomość na temat osób w spektrum autyzmu. My również chcemy ich zrozumieć, wspierać pomocą i docenić wyjątkową wartość.
Przed nami piękne Święta Wielkiej Nocy - Zmartwychwstania Pańskiego - symbol zwycięstwa Dobra nad złem. Niech ten czas będzie wypełniony miłością, uśmiechem, życzliwością, czasem danym sobie nawzajem. Niech stoły wielkanocne przypominają nasze odwieczne tradycje, niech królują w koszyczkach baranki, kurczaczki i pisanki. Zdrowych i radosnych Świąt życzy dyrektor i pracownicy PS 16.
Dziś, w Wielki Czwartek, była najlepsza okazja, by przygotować w grupach ostatnie ozdoby świąteczne (pisanki, kurczaki, baranki), a potem spotkać się przy tradycyjnie przygotowanym stole wielkanocnym, nazwać wszystkie potrawy, a potem podzielić się jajeczkiem i złożyć życzenia. Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Krzysztof Chojniak - Prezydent Miasta oraz Pan Piotr Masiarek - Radny Miasta. Goście dołączyli się do wykonywania prac plastycznych z Biedrnkami, przygotowując kolorowe pisanki. Następnie obejrzeli warsztatowe zajęcia we wszystkich grupach, by na końcu złożyć wszystkim świąteczne życzenia przy wielkanocnym stole i zakosztować żurku z białą kiełbasą.
21 marca grupy zerówkowe odwiedziły Urząd Miasta i spotkały się z Panem Krzysztofem Chojniakiem - Prezydentem naszego miasta. Relacja z tego wydarzenia na stronie www.piotrkow.pl. Zapraszamy!
19 marca Sówki świętując miniony Dzień Kobiet wybrały się do bajkolandu Edan. Wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, jeździków, bujaków, autek, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły im wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu, rozwijały kontakt oraz relacje koleżeńskie.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre, dlatego dzieci z grupy Żabki  gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola.
Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość.

Na zakończenie dzieci odśpiewały wspólnie głośne ,,Sto lat" i wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie wszyscy na zaproszenie wychowawców udali się do sali przedszkolnej, gdzie czekał przygotowany poczęstunek. To był bardzo miły wspólnie spędzony czas.
21 marca, to dzień kiedy zakładamy na stopy dwie różne skarpetki. Dlaczego? Jesteśmy solidarny z osobami z zespołem Downa i właśnie tego dnia, poza obchodami pierwszego dnia wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Zobaczcie fotorelację...

Poniedziałek 15 kwietnia 2024

Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr

Ankieta

Ile czasu Twoje dziecko spędza w weekendy przed komputerem?Zobacz wyniki