Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

Przedszkolaki z grupy IV "Pszczółki" - Natalia Mastalerz oraz Michał Fijałkowski zajęli II miejsce w XIX edycji Konkursu Ekologicznego "W zgodzie z przyrodą" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 12. Natomiast Mateusz Simikiewicz zdobył III nagrodę w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Spotkał katar Katarzynę.. .-  edukacja prozdrowotna w poezji dla dzieci" organizowanym przez Przedszkole Prywatne "Jacek i Agatka". Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!
Dzisiejsza piękna pogoda sprzyjała kolejnym zajęciom w ramach projektu "Nowalijkowy Zakątek". Tym razem dzieci rozpoznawały krzewy owocowe rosnące w naszym ogródku, obserwowały ich wzrost, kwitnienie i owoce. Nie zapomnieliśmy także o podlaniu naszych roślinek. Ach, nNatura jest piękna!
8 czerwca 2021 roku oficjalnie został otwarty w naszej placówce „Ogródek roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”, zrealizowany dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi w ramach Konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” oraz wsparciu Rady Rodziców. W ten sposób kontynuujemy przyrodnicze zagospodarowanie naszego przedszkolnego placu. Tym razem będziemy się uczyć samodzielnie hodować warzywa i zioła oraz krzewy jadalne. Dla dzieci był to też dzień Pikniku Rodzinnego. Dzień, który przypomniał, że nasze zdrowie to ruch i zdrowe odżywianie oraz kontakt z przyrodą. Dlatego  w wesołej atmosferze minęło przedpołudnie: były slalomy sportowe, quizy, ogromne bańki mydlane, klocki giganty, piaskownice oraz wyjątkowa atrakcja – dwie urocze alpaki. Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali wspaniałe, zdrowe i przepyszne warzywno – owocowe przekąski. To był wyjątkowy dzień.
 
Dzisiejsze zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, w Nowalijkowym Zakątku, gdzie dzieci mogły podziwiać efekty swoich dotychczasowych prac ogrodniczych. Obserwowaliśmy jak urosły nowalijki, przypomnieliśmy jak je pielęgnować, uczyliśmy się, jak należy posługiwać się narzędziami ogrodniczymi. Każda z grup "pękała" z dumy, podziwiając zielone skrzynie z własnoręcznie wyhodowanymi warzywami. Podziwiajcie i Wy - w galerii zdjęć.
08-06-2021

Drodzy Rodzice!

Drodzy Rodzice!
Dziękujemy za uświetnienie dzisiejszej uroczystości swoją obecnością oraz za przygotowanie przepięknych i przepysznych zdrowych, warzywno – owocowych smakołyków.
 
03-06-2021

Ekologiczny Piknik

Drodzy Rodzice!
W dniu 8.06.2021 r. (wtorek) w godzinach 9.00 – 11.30
odbędzie się w naszym przedszkolu

Ekologiczny Piknik Rodzinny
w ramach realizacji
Projektu „Nasze Ekologiczne Pracownie”.


Jednocześnie będzie to dzień uroczystego otwarcia
- wraz z zaproszonymi gośćmi -
 nowego ogródka dydaktycznego
 „Ogródek roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”.


Rodziców poszczególnych grup prosimy
 o ubranie dzieci w:
zielony, gładki t-shirt i zieloną spódniczkę/spodnie/getry
oraz
o przygotowanie wyjątkowego poczęstunku:
zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych.W programie pikniku m.in. :

Spotkanie z alpakami
Gry i zabawy ruchowe
Zabawy sensoryczne
Kącik plastyczny
Zabawy z muzyką
Zdrowe przekąski
Quiz „Odżywiam się zdrowo”


Z uwagi na stan epidemiczny do udziału w wydarzeniu
zapraszamy po 1-2 rodziców z każdej grupy.

 

 
Przedstawiamy werdykt z rozstrzygnięcia XVII Festiwalu Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”🎭Piotrków Trybunalski, 2 czerwca 2021 r.
👇Szczegóły w grafikach w galerii zdjęć👇
Przypominamy, że fundatorami tegorocznych nagród są:
👉Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - P. Krzysztof Chojniak
👉Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim
👉Dyrektor Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
👉Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
01-06-2021

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka, to wyjątkowy dzień w roku.
Ktoś mądry powiedział:
Każde dziecko kiedyś odpłynie ze swojej rodziny we własnej łodzi życia.
W ich nową codzienność nie wchodźmy potem jako sternicy, lecz latarnie - dobrym przykładem oświecajmy im drogę..."

Wszystkiego najlepszego dla każdego!
26-05-2021

Dzień Mamy

Niech ten radosny dzień na zawsze Wasze troski usunie w cień. Niech sie śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat!
20 maja to dzień, w którym głównym bohaterem zajęć został czerwony buraczek. Oczywiście wszystko za sprawą realizowanego projektu "Ogród roślin jadalnych - Nowalijkowy Zakątek" dofinansowanego przez WFOŚiGW. Dzieci z każdej z naszych grup przedszkolnych próbowały buraka, oglądały go, badały, poznawały, a nawet robiły z niego sok i... używały jako farby. Na zakończenie buraczane nasiona znalazły swoje miejsce w warzywnych skrzyniach ogrodowych. Wszystkie nasze działania udokumentowano na zdjęciach. Zapraszamy do galerii!

Niedziela 01 sierpnia 2021

Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa

Ankieta

Ile czasu Twoje dziecko spędza w weekendy przed komputerem?Zobacz wyniki