Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

Na ten dzień wszystkie dzieci, duże i małe czekają z utęsknieniem! 6 grudnia - Mikołajki - wywołują uśmiech i wielką radość z otrzymanych prezentów. Zobaczcie sami, co działo się tego dnia w naszym przedszkolu i nie tylko....
W ramach zajęć z preorientacji zawodowej grupa Sówek i Pszczółek wybrała się do pobliskej placówki pocztowej, aby utrwalić zdobyte w tym tygodniu wiadomości oraz (co najważniejsze) wysłać listy aż do Laponii :) Dzieci miały okazję zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i z bliska zobaczyć drogę listu od nadawcy do adresata. Listy do Św. Mikołaja wysłane i teraz niecierpliwością czekamy na prezenty.
Czwartek 1 grudnia był niezwykle intensywny w naszym przedszkolu. A zaczęło się muzycznie koncertem pt.: "Przy kominku". Poznaliśmy kolejny instrument muzyczny, tym razem to fagot. Jego nastrojowe dźwięki i szlagiery zimowe wprowadziły wszystkich w magiczny świąteczny klimat...
Czy rzeczywiście bajka jest dobra na wszystko? Oczywiscie mamy tu na myśli bajkę czytaną, najlepiej przez rodzica. Tak, zdecydowanie tak! Bajka pozwala dzieciom zrozumieć otaczający je świat i ludzi, jest pięknym i bezpiecznym przewodnikiem. Dlatego w tym roku, w naszym przedszkolu realizowany jest Narodowy Program Wspierania Czytelnictw 2.0. A wczorajszy konkurs czytelniczy "Bajka jest dobra na wszystko", jest działaniem zaplanowanym w ramach tego projektu. Cztery drużyny walczyły o miano najbardziej Bajkowego Królestwa.
Bardzo ucieszył nas fakt, że nasze przedszkolaki doskonale znają treść bajek, które są światową i polską klasyką. I to nie tylko nasza załuga. Drodzy Rodzice, czytajcie więc swoim maluchom, dla nich to baaaaaaaardzo ważne! Jest okazja, bo każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę piękną książkę do domowej biblioteczki.

Przepięknym i wyjątkowo barwnym dodatkiem naszego konursu jest wystawa prac wykonanych przez dzieci i rodziców.
Na tablicach każdej grupy widnieją ilustracje z ulubionych bajek, wykonane wspólnie w domu.
To również działanie projektowe, z którego rodzice wywiązali się na "6".
Gratulujemy Wam pomysłów i talentów!
Zachęcamy do oglądania!
Coraz bliżej święta.... W tym tygodniu grupy: Sówek, Pszczółek i Motylków wybrały się na warsztaty edukacyjno- plastyczne do piotrkowskiego Muzeum zatytułowane "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe naszego regionu". Pani Marta opowiedziała nam jakie zwyczaje towarzyszyły Świętom Bożego Narodzenia kiedyś, jakie prezenty otrzymywały nasze prababcie i jakie potrawy wigilijne gościły na ich stołach. Następnie każdy przedszkolak wykonał swój list do Św. Mikołaja ,a teraz zostaje Nam tylko wysłać listy i czekać na upragnione prezenty :)
"Dlaczego warto czytać dzieciom bajki?" To był temat spotkania z Panią psycholog dziecięcą Martą Woźniak - Ressel, które odbyło się 28 listopada w naszym przedszkolu. Jest to kolejne nasze działanie w ramach projektu realizowanego wg Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Celem wygłoszonej pogadanki było uświadomienie rodzicom, jak ważne i konieczne jest czytanie dzieciom, i jak wpływa ono na rozwój i budowanie relacji rodzinnych. Wspaniałe chwile spędzone razem zawsze zaowocują w przyszłości.
Pani Marto, bardzo dziękujemy!
Dziękujemy Rodzicom za uwagę!
Życzymy milego czytania...
Dzisiaj wielkie święto mamy,
świętujemy dziś z misiami.
Każdy misio cieszy się,
każdy dziś świętować chce.
Nim się razem pobawimy,
wszystkie misie utulimy.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku, więc dziś mamy 20 rocznicę tego wyjątkowego dnia.Zapraszamy na fotorelacje.
Dnia 24.11. 2022r. odbył się konkurs pod hasłem "Grzeczność na co dzień". W konkurencjach wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat kulturalnego zachowania oraz kształtowania pozytywnych postaw. Zawodnicy dzielnie odpowiadali na pytania i znakomicie poradzili sobie z każdym zadaniem. Uczestnikom kibicowala publiczność, która także brała czynny udział w zmaganiach. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Czwartkowe dopołudnie 17 listopada spędziliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu "Sokrates w piaskownicy". Obserwując codzienne perypetie rodzeństwa Filo i Sofii - głownych bohaterów spektaklu - uświadomiliśmy sobie, jak bardzo podone jest życie każdego malucha, i jak ważna jest w życiu rodzina.
17-11-2022

Lekcja Biblioteczna

Dnia 15 listopada 2022 roku dzieci z grupy V wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji "Jak radzić sobie ze złością?".

Czwartek 08 grudnia 2022

Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola

Ankieta

Ile czasu Twoje dziecko spędza w weekendy przed komputerem?Zobacz wyniki