24 października grupy II, III, IV, V spędziły dopołudnie na widowni Miejskiego Ośrodka Kultury, biorąc udział w cyklicznym spotkaniu teatralnm pt.: "Edukacja bajeczna". Dziś obejrzeliśmy ciekawy - interaktywny i przekorny w swoim tytule spektakl "Dobre rady Lisa Witalisa". Zobaczcie sami...
19 października grupa "Motylków" wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Tematem spotkania było życie i obyczaje pszczół, których istnienie jest gwarancją naszego życia na Ziemi. Dodatkowo grupa zwiedziła cały budynek, zaglądając do różnych ciekawych pomieszczeń tego nowoczesnego budynku. Gorąco zachęcamy do rodzinnego korzystania z księgozbioru, który tutaj się znajduje.
20-10-2023

Jazda na puzonie

20 października odwiedziła nas Filharmonia na Kółkach. Temat spotkania brzmiał " Jazda na puzonie". Pan Maciej zapoznał nas z nowym instrumentem - puzonem, poznaliśmy dokładnie jego budowę oraz sposób działania. Odsłuchaliśmy m.in utwór Georga Friedricha Händla "Muzyka na wodzie". Troche pośpiewaliśmy, potańczyliśmy. Bardzo dobrze się bawiliśmy.
W środowy ranek wyruszyliśmy na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Korytnicy.Celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa , poznanie pracy rolnika, zobaczenie maszyn rolniczych. Gospodarze przywitali nas serdecznie, oprowadzili dzieci po gospodarstwie i opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, mogły zobaczyć hodowane zwierzęta – krowy.
Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia i pogłaskania 3 -dniowego cielaczka. Poznaliśmy maszyny rolnicze oraz ich zastosowanie. Odwiedziliśmy gęsi oraz króliki. Przemili gospodarze podarowali Motylkom upominki oraz cukierki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Jolancie i Panu Łukaszowi- właścicielom gospodarstwa za miłe przyjęcie nas u siebie i bardzo ciekawie spędzony czas. Dziękujemy również Pani Ani Olasik- mamie Marcelinki, za pomoc w organizacji wyjazdu:)
Czy piątek trzynastego musi być pechowy? Dla nas nie! Tego dnia obchodziliśmy POMARAŃCZOWY DZIEŃ. Przedszkolaki w tym dniu ubrane były na pomarańczowo. Ten kolor dominował nie tylko w ubraniach, ale także w zabawach. Dzieci odszukiwały pomarańczowe akcenty w otoczeniu, wymieniały owoce i warzywa w tym kolorze oraz poszerzyły wiedzę na temat ich zdrowych wartości odżywczych. Nasza kuchnia zadbała o to, żeby na naszych telerzykach były zdrowe, pomarańczowe potrawy. Robiliśmy także soki owocowe.Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, bawiły się wesoło, a przy tym zapoznały i utrwaliły kolor pomarańczowy. Tego dnia odwiedziła nas również Pani Julia Biernacka- instruktor tańca z Piotrkowskiej Fundacji Talentów, z którą najstarsze grupy doskonale bawiły się w rytm znanych piosenek. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
12 października, grupa "Motylków" wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii "Sjesta". To było bardzo smaczne dopołudnie. Każdy przedszkolak przygotował pizzę według swojej receptury i wybrał ulubione dodatki. Dzięki czemu każda pizza była niepowtarzalna i oryginalna, i prawie każda zjedzona. Smacznego....mniam mniam
W środę 4 października gościliśmy w naszym przedszkolu panią Agnieszkę Oleszkiewicz- prezes fundacji "Chlorofil". W ramach edukacji i wdrażania najmłodszych do segregacji śmieci pani Agnieszka przeprowadziła warsztaty, pokazujące jak segregować odpady. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo "recykling". W zajęciach brały trzy najstarsze grupy - Sówki, Pszczółki oraz Motylki.
W piątek 22 września przedszkolaki powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. W przedszkolu królowały kolory jesieni – żółty, pomarańczowy, brązowy oraz czerwony. Wspólne tańce, różne zabawy i konkurencje wprowadziły wszystkich w radosny, jesienny nastrój. Nasz barwy korowód, wyposażony w piękne, jesienne kapelusze i instrumenty muzyczne, ruszył ulicami miasta, wprawiając przechodniów w pogodny nastrój. Przywitanie jesieni połączyliśmy z Dniem Przedszkolaka, więc zabawom tego dnia nie było końca.
22 września nasze przedszkole odwiedziła " Filharmonia na kółkach". Przedszkolaki podczas koncertu pt. „Zasady w przedszkolu i w muzyce” dowiedziały się czym jest pięciolinia oraz klucz wiolinowy, a także utrwaliły podstawowe pojęcia i terminy muzyczne. Z zaciekawieniem wysłuchały „Marszu tureckiego”, włoskiej tarantelli, tanga czy walczyka. Wspaniały koncert został nagrodzony gromkimi brawami.
03-09-2023

Witamy!

Szanowni Rodzice!
Wraz z rozpczynającym się nowym rokiem szkolnym życzymy dzieciom radosnego pobytu w naszym przedszkolu, kreatywnego, atrakcyjnego, bezpiecznego odkrywania świata oraz wspaniałych zajęć i zabaw z rówieśnikami.
Rodzicom zaś i nauczycielom miłej i konstruktywnej współpracy dla dobra rozwoju młodszych i starszych przedszkolaków.
ZAPRASZAMY!
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy PS 16