11-04-2023

Dyżur wakacyjny

W zakładce Dla Rodziców- Dyżur Wakacyjny zamieszczony został Wniosek rekrutacyjny do naszego przedszkola na lipiec 2023r. Wnioski przyjmujemy od 17 do 21 kwietnia.
Zmartwychwstały Jezus Chrystus
to sens i siła naszego życia.
Niech wraz z nadchodzącymi
Świętami Wielkanocnymi
Prowadzi nas ku dobru i miłości,
daje nadzieję
i wlewa pokój w nasze serca.
Pięknych chwil i wzruszeń
w czasie rodzinnych spotkań
życzą
dyrektor, pracownicy i dzieci
z Przedszkola Samorządowego nr 16

Wielkanoc 2023r.
Dnia 03.04.2023r w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Polecamy do wspólnego obejrzenia wraz z dziećmi filmu http://www.youtube.com/watch?v=lutqa7xEqv4
W ramach programu "Przedszkole Promujące Zdrowie" 28.03.2023r. odwiedziła nasze przedszkole mama jednego z dzieci - pani Katarzyna Zdziechowska, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie opowiedziała nam o swoim zawodzie.  Dzieci dowiedziały się , jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki, na którym Pani Stomatolog demonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach, a potem należy oczywiście porządnie wyszorować zęby. Serdecznie dziękujemy za wizytę.
20, 21, 22 marca to dni, w których odwiedziły nas przemiłe Panie z Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim z oddziału Biblioteki Pedagogicznej. Pani Sylwia, Beata i Dagmara czytając "Dobranocki Mumiunków" przeniosły nas w bajkowy świat i przybliżyły codzienne życie tej sympatycznej rodzinki. Serdecznie dziękujemy! To wielka przyjemność słuchać, gdy ktoś czyta bajkę! Dzieci baaaaaardzo to lubią. A gdy rodzice często im czytają na dobranoc, później i one chętniej sięgają po książkę.
Tradycyjnie 21 marca przeszliśmy barwnym korowodem wokół naszego przedszkola. Wiosna odnaleziona! Osobiście widzieliśmy pąki na krzewach i drzewach, słyszeliśmy śpiewające wokół ptaki, a w pobliskich ogródkach przy sąsiadujących blokach uwagę naszą zwróciły przepiękne przebiśniegi. Czuć w powietrzu ten charakterystyczny zapach....ech wiosna!
16-03-2023

Dyżur wakacyjny

Szanowni Rodzice! W zakładce Dla Rodziców znajdują się informacje na temat Zasad Organizacji pracy Przedszkoli Samorządowych Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w okresie lipiec - sierpień 2023 roku.
Jak wygląda obój?
Jak wygląda rożek angielski? Hm?
Teraz też już wiemy. I wcale nie przypomina deseru... To kolejny instrument muzyczny - dęty, drewniany, który poznaliśmy podczas ostaniego koncertu muzycznego. Dowiedzieliśmy się również, że najważniejszą rzeczą w tym instrumencie jest malutki drewniany ustnik, inaczej rożek i obój są bezużyteczne.
Serdecznie dziękujemy trójce licealistów - uczniom I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim za przeprowadzenie ciekawej lekcji ekologicznej zrealizowanej w ramach szkolnego projektu "Bez teorii". Powtórzyliśmy razem wszystkie wiadomości dotyczące właściwego podejścia do ochrony środowiska. To było bardzo interesujące. Zobaczcie, sami co robiliśmy....
Zbiórka karmy i akcesoriów dla kotów z fundacji "Miasto Kotów" dobiegła końca. W naszym imieniu oraz w imieniu pani Agnieszki Pol - Rutkowskiej (reprezentująca fundację) serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za włączenie się w pomoc i okazane serce. W czwartek zebrane dary przekazaliśmy pani Agnieszce. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie był Państwu obojętny i zachęcamy do dalszych działań i pomocy.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor