Sprzatanie z Kaczką Sprzataczką to sama przyjemność! To ona była naszym przewodnikiem podczas zajęć utrwalających właściwą segregację śmieci. Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, co oznaczają kolory pojemników, i jakie odpady należy do nich wrzucać. Zajęcia są elementem realizacji projektu "Eko - pracownia pod chmurką" - "Ogród czterech pór roku", który sfinansowany jest ze śrdoków WFOSiGW w Łodzi.
17-11-2019

Występy gościnne

14 listopada to Międzynarodowy Dzień Walki z Cukrzycą, i tego właśnie dnia występ naszej najstarszej grupy "Motylki"  była artystycznym upominkiem dla gości spotkania Piotrkowskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Co roku, od wielu lat spotkania odbywają się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy i tam wystąpiliśmy prezentując powszechnie znaną bajkę Stanisława Jachowicza "Chory kotek". Kto nie pamieta treści tej historii, warto jąsobie przypomnieć, dlaczego chotek zachorował?
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc! Podziękowania przesyłamy również dla Miejskiego Ośrodka Kultury, który nas zachęcił do tego występu..
Dnia 12 listopada, Zuzia i Kuba z grupy "Pszczółek" reprezentowali nasze przedszkole w Konkursie "Moja Mała Ojczyzna" organizowanym przez Przedszkole Samorządowym nr 5. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" i wykonały ilustrację do wybranej polskiej legendy. Nagrodą za wspaniały występ były pamiątkowe dyplomy, upominki i słodki poczestunek.
7 listopada najstarsze grupy "Pszczółki" i "Motylki" odbyły lekcję pamięci o naszej historii podczas wizyty na cmentarzu, gdzie pochowani są polscy żółnierze. Kultywowanie pamięci o bohaterach, to nasz obywalelski obowiązek. Od najłmłodszych lat kształtujemy w dzieciach patriotyczne postawy. Wizyta na grobach poległych żółnierzy, to moment by wspomnieć trudne losy naszej Ojczyzny. Ale również ważna chwila, by docenić dzisiejszy czas pokoju.
Cześć i chwała Bohaterom!
8 listopada nasza placówka uroczyście obchodziła nadchodzące Święto Niepodległości. Tego dnia wszystkie grupy wraz z wychowawcami spotkały się, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Ponadto, zaprezentowali się laureaci Festiwalu "Śpiewająca Fantazja", śpiewając nagrodzone utwory ludowe. Zwieńczeniem tego niezwykle wzruszającego spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
Dnia 5.11 w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od pięknego występu małych Biedronek, który dostarczył zgromadzonym na widowni rodzicom wielu wruszeń i mnóstwa uśmiechu. Głównym punktem uroczystości było Pasowanie każdego z przedszkolaków przez Panią dyrektor, która życzyła maluchom wielu radosnych chwil w przedszkolu, owocujących w przyszłości we wspaniałe wspomnienia. Wielką radość sprawiły dzieciom upominki oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyskim dzielnym przedszkolakom i Rodzicom zaangażowanym w przygotowania do uroczystości serdecznie dziękujemy.
6 listopada zawitał do nas kolejny instrument muzyczny - fagot. Jest to instrument z rodziny dętych drewnianych ze stroikiem. Fagot zagrał nam wiele jesiennych utwrów, "wygrywał" także zagadki - fragmenty muzyczne ze znanych wszystkim bajek. Najśmielsze dzieci miały okazję zagrać proste dźwięki na stroiku . A kolejna audycja muzyczna już w grudniu.
06-11-2019

W Mediatece

Dnai 30 października "Pszczółki", jako kolejna grupa udały się do Mediateki, gdzie miały przyjemność poznać twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach pt.: "Gimnastyka dla  buzi i języka". Wizyta w bibliotece dostarczyła wszystkim niezpomnianych wrażeń i emocji
Dzisiaj, czyli 5 listopada najstarsza grupa "Motylki" odwiedziła Urząd Miasta. Podczas naszej wyprawy do magistartu zwiedziliśmy najważniejsze i najciekawsze miejsca w tym budynku. Wizyta nasza rozpoczęła od spotkania z prezydentem panem Krzysztofem Chojniakiem, który pozwolił każdemu usiąć na swoim fotelu w gabinecie. Ponieważ bardzo zainteresowała nas praca i osoba pana prezydenta, dopytaliśmy się dokładnie, o to co zrobić, aby zostać prezydentem, a także o to, do którego chodził przedszkola i co robił zanim został prezydentem? Dodatkowo zwiedzilismy Urząd Stanu Cywilnego oraz salę, w której odbywają się sesje Rady Miasta. Na pożegnanie każdy otrzymał mały książkowy podarunek i kredki. Kto wie, może któryś z "Motylków" zasiądzie na słynnym prezydenckim fotelu...
Serdecznne podziękowania dla mamy Michałka, Pani Anity Wojtali - Rudnickiej za zorganizowanie spotkania!!!

Relację foto można również obejrzec na stronie www.piotrkow.pl

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna