25.04.2019 r., w ramach cyklicznego projektu "Edukacja bajeczna", nasze przedszkolaki obejrzały spektakl w wykonaniu Tetaru "Pacuś" z Łodzi. Aktorzy zaprezentowali przygody sympatycznego wróbelka Elemelka, bohatera wymyślonego przez autorkę utworów dla dzieci -  Hannę Łochocką. Rymowane teksty, zabawne sytuacje i wesołe piosenki to atrybuty, które sprawiły, że przedstawienie bardzo podobało sie wszystkim dzieciom.
04.04.2019 r. dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Jak Ania Złośnica została Zajączkiem Wielknocnym”. Aktorzy teatru „Arlekin” z Białegostoku zabrali dzieci w magiczną podróż do świata wielkanocnych zwyczajów. A wszystko to za sprawą głównej bohaterki -  Ani, która każdemu dokuczała. Pewnego dnia czara się przelewa i za sprawą wróżki dziewczynka zostaje zamieniona w Wielkanocnego Zajączka. Aby wrócić do swojej postaci, musi odkupić winy. Spektakl w zabawny sposób pokazują dzieciom, że za dobre uczynki jesteśmy nagradzani, a za złe czeka nas kara.

30-03-2019

Dzień Ogórka

Dziś w naszym przedszkolu kolejne warzywo znalazło się w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek. Tego dnia w naszym przedszkolu królował ubiór w kolorze ogórkowym. Z tej okazji również, we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci miały okazję zbadać dokładnie właściwości ogórka. Rozmawiały o jego kształcie oraz postaciach, w jakich można je przygotowywać do spożycia. Przedszkolaki wykazały się ogromną inwencją twórczą. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy przy piosence: "Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek"!
22-03-2019

Teatr "Eden"

22 marca ponownie mieliśmy okazję gościć w naszych progach Teatr "Eden" z przedstawieniem pt. "Historia Daniela w Jaskini Lwów". To historia mądrego i posłusznego Daniela, który wskutek podstępnego działania doradcy króla musiał ponieść niezasłużoną karę. Przedstawienie uczy, że warto być uczciwym i sprawiedliwym, bo "kłamstwo ma krótkie nogi". W trakcie spektaklu dzieci zostały zaproszone na ucztę do Króla, a najodważniejsi pomogli Danielowi wyjść z jaskini. Spektakl ten był pełen humoru i wywołał uśmiech na twarzy wszystkich przedszkolaków.
22 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs bajkowy pt. "Bajkowy świat". Drużyny popisywały się znajomością najpopularniejszych bajek i baśni dla dzieci - rozwiązywały zagdki słowne i obrakowe, układały puzzle oraz dopasowywały przemioty do odpowiednich bajek. Było dużo zabawy i emocji. Drużyny zostały nagrodzone brawami, dyplomami i drobnymi upominkami. Zespoły konkursowe zdobyły także dla swych grup specjalne nagrody.
21-03-2019

Witamy Cię Wiosno!

Przedszkolaki przywitały wiosnę! Na ten dzień czekamy wszyscy - to dziś żegnamy zimę a witamy piękną wiosnę. Z tej okazji wszystkie grupy w kolorowych strojach wraz z instrumentami w rękach i okrzykiem " Witamy Cię, wiosno!!!" przemaszerowały ulicami naszego miasta.
Na terenie naszego przedszkola realizowany jest program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". Program adresowany jest do dzieci 5 i 6 - letnich oraz ich rodziców. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym. Uczy on również dzieci, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy przebywają w towarzystwie osób palących tytoń. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w oparciu o materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Głównym bohaterem akcji jest smok Dinuś, który przekonuje dzieci do zachowania właściwej postawy.
Jak co miesiąc, 18 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w muzycznym spotkaniu. Tym razem głównym bohaterem był flet poprzeczny - instrument drewniany z rodziny dętych.  Przy dźwiękach wydobywających się z fletu; śpiewem i tańcem powitaliśmy zbliżającą się do nas wielkimi krokami Wiosnę. To było bardzo radosne i rozśpiewane wydarzenie!
Teraz już wiemy, jak spędzić bezpiecznie ferie i wakacje oraz jak zachowywać się podczas groźnych sytuacji. O tym wszystkim opowiedzieli nam 6 lutego br. pani Joanna i Grzegorz Mięsakowie, którzy są policjantami i na codzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Poza ciekawą prelekcją, dzieci miały okazję obejrzeć z bliska, dotknąć a nawet przymierzyć niektóre elememty stroju i sprzętu policyjnego. Może któreś z naszych przedszkolaków pójdzie w ich ślady...
Dnia 20.02 br. zaprosiliśmy absolwentów naszego przedszkola, którzy w zeszłym roku zakończyli edukację przedszkolną. Obecnie wszyscy są uczniami pierwszych klas. Spotkanie stało się okazją do wspaniałych wspomnień z minionych lat. Dzieci chętnie opowiedziały o swoich pierwszych szkolnych sukcesach. Miały również możliwość wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania wykonały swoje portrety. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Wtorek 16 kwietnia 2024

Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia