17 grudnia, popołudniową porą, w grupie "Pszczółek" pięknie wybrzmiały tradycyjne kolędy. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że na scenie, oprócz dzieci, pojawili się ich rodzice. Wspólny śpiew to zawsze okazja do umacniania więzi i podtrzymywania tradycji świątecznych. Rodzice zadbali także o poczęstunek wigilijny. Serdecznie dziękujemy.
Coraz bliżej do Świąt Bożego Narodzenia! W związku z tym kolejne spotkanie muzyczne, które odbyło się 17 grudnia miało właśnie świąteczny posmak. Tym razem nasi goście zapoznali nas z klarnetem, który wygrywał piękne, świąteczne melodie. A my znów wspólnie śpiewaliśmy kolędy, pastorałki oraz wesołe piosenki bożonarodzeniowe. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Dnia 13 grudnia w grupie "Motylków" odbyły się zajęcia otwarte, na których rodzice wraz ze swoimi pociechami tworzyli kartki świąteczne. Bożonarodzeniowa kartka wykonana własnoręcznie wspólnymi siłami rodziny, a następnie wysłana do najbliższych z pewnością sprawi wszystkim radość.
Jest, przyjechał! Oznacza to, że dzieci były grzeczne! Ulga i wieeeeeelka radość! Każda grupa gościła w swoich progach wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj, bo i nim mowa, przywiózł masę prezentów. Zobaczcie sami. Na ten dzień czekają wszyscy. A czy Was też dzisiaj odwiedził?

Dnia 5 grudnia grupy II, III, IV i V pojechały do Teatru Muzycznego w Łodzi. Dzieci obejrzały tam niezwykle widowiskowy musical "Magadaskar" stworzony na podstawie filmu o tym samym tytule. Śpiew połączony z tańcem na żywo zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich. To nasza pierwsza wyprawa do muzycznego teatru. Na pewno nie ostatnia.....

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola dziadka jednego z przedszkolaków - górnika z KWB w Bełchatowie - Pana Pawła. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Poznaliśmy także rodzaje węgla i sosób ich wydobycia. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek. Serdecznie dzieujemy Panu Pawłowi za wizytę i zapraszamy do nas za rok.
30.11.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs pod hasłem,, Zdrowy Przedszkolak”, którego celem było utrwalenie wśród dzieci wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać i jak dbać o zdrowie. Uczestnikom konkursu dzielnie kibicowała publiczność, która także rozwiązywała zagadki o zdrowiu. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!
Bardzo lubimy muzykę! 30 listopada ponownie odwiedził nasze przedszkole znany wszystkim dzieciom Człowiek Orkiestra. Skąd taka nazwa? To proste! Człowiek Orkiestra jest multiinstrumentalistą, co znaczy, że potrafi grać na wielu instrumentach - i to równocześnie! Pan muzyk grał na keyboardzie, dzwonkach, trąbce, gitarze, melodyce i samodzielnie skonstruowanych instrumentach perkusyjnych. Usłyszeliśmy wiele skocznych piosenek o tematyce jesiennej, jak również specjalnie przygotowaną na tę okazję wiązankę utworów patriotycznych. Dzieci miały także okazję akompaniować do piosenek na instrumentach perkusyjnych.
28-11-2018

Spotkanie muzyczne

28 listopada w naszej placówce znów rozbrzmiewały dźwięki muzyki. Tym razem naszym gościem była pani klarnecistka wraz ze swym nieodłcznym instrumentem. Dowiedzieliśmy się, że klarnet należy do rodziny instrumentów dętych drewnianych. Składa się z prostej, cylindrycznej drewnianej rury z otworami zamykanymi klapami. Klarnet podzielony jest na pięć części: ustnik, baryłkę, korpusy: górny i dolny oraz czarę głosową. Następnie przedstawiciele z poszczególnych grup próbowali wydobyć dźwięk ze stroików klarnetu, a dodajmy, że nie jest to rzeczą prostą. Wysłuchaliśmy także kilku utworów zagranych na klarnecie oraz odgadywaliśmy zagadki muzyczne.
Z radością informujemy, iż dzieci z grupy "Motylków" zostały zdobywcami I nagrody na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Śpiewająca fantazja". Pierwszą edycję konkursu jesiennej piosenki zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, a przesłuchania uczestników odbyły się 26 listopada. Zespół "Motylki" wystąpił z piosenką "Jesień niedźwiedzia", a ich prezentację doceniło i nagrodziło Jury. Jesteśmy dumni z talentów naszych dzieci!

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena