Dnia 29.05.2018 r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście-Policjanci z KMP w Piotrkowie Tryb. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w czasie wakacji, by były bezpieczne oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja radiowozu policyjnego oraz wyposażenia umundurowania policjantów.
26-05-2018

Noc w przedszkolu

Nockę z dnia 25.05. na 26.05. najstarsza grupa- Motylki, spędziła w przedszkolu. Dzieci zjadły ,,kolację przy świecach", świetnie bawiły się na piżamowej dyskotece a następnie zasnęły na leżaczkach, których użyczyli im koledzy z najmłodszej grupy. Dzieci wykazały się niezwykłą odwagą pozostając w przedszkolu na noc, dlatego każdy otrzymał dyplom Dzielnego Przedszkolaka.
24 maja nasze przedszkole odwiedził Pan pszczelarz ze swoimi pszczółkami. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w pasiece oraz poznały zwyczaje pszczół. Przedszkolaki odszukały wśród robotnic królową pszczół, którą charakteryzowała biała kropka na tułowiu. Dzieci otrzymały pałeczki do nabierania miodu oraz zajadały się wafelkami, na których znajdował się pyszny, prawdziwy miód.
21 maja gościliśmy w przedszkolu kolejny koncert muzyczny pt. "Wycieczka z nutami". Tym razem poznaliśmy nowy instrument- akordeon, przy dźwiękach którego tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy piosenki.
 Zapraszamy na fotorelację.
21 maja dwoje naszych przedszkolaków (Pszczółek) wzięło udział w konkursie pod hasłem " Skrzydlaci Przyjaciele" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 12. Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą na temat ptaków, ochrony środowiska, segregacji śmieci i bezbłędnie poradzili sobie ze wszystkimi konkursowymi zadaniami. Dzieci otrzymały piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
W naszym przedszkolu 18.05.2018r. odbył się konkurs pod hasłem "Grzeczność na co dzień". W siedmiu konkurencjach udział wzięli przedstawiciele wszystkich grup. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat kulturalnego zachowania oraz kształtowania umiejętności i pozytywnych postaw w tym zakresie. Zawodnicy dzielnie odpowiadali na pytania i znakomicie poradzili sobie z każdym zadaniem. Uczestnikom kibicowała publiczność, która także brała czynny udział w zmaganiach. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.
17 maja, dwie biedronki z grupy o tej samej nazwie reprezentowały nasze przedszkole w XXIII konkursie "Wiosna w wierszu i piosence" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 24. Dziewczynki pięknie wyśpiewały piosenkę "Biedroneczka mała", okraszając swój występ tańcem. Gratulujemy odwagi i zdolności. Ponadto nasze przedszkole otrzymało także I nagrodę w kategorii plastycznej za wykonanie przestrzennej formy muchy. Tu gratulacje należą się grupie "Wróbelków". Dziekujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i miłą gościnę.
Dziś po raz kolejny odwiedził nas Teatr Eden z Wieliczki. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Prawdziwy skarb". Spektakl ten wyjaśnił dzieciom, co jest najważniejsze dla każdego człowieka. Uświadomił przedszkolakom wartość życia rodzinnego i przyjaźni.
26 kwietnia podczas finału Festiwalu Twórczości Przedszkolaków "Fantazja", nasze przedszkole zaprezentowało umiejętności swoich wszystkich wychowanków w przedstawieniu "Na wiejskim podwórku".
W dniach 25 i 26 kwietnia odbył się XV już Festiwal Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”. Nasze przedszkole było jednym z organizatorów tego wydarzenia.
W bieżącym roku tematem przewodnim były teksty poetyckie autorów tworzących lub rozpoczynających swą twórczość w okresie międzywojennym (M. Konopnicka, W. Bełza, S. Jachowicz, J. Tuwim, J. Brzechwa i inni).
Do „potyczek” teatralnych stanęło 14 przedszkoli, w tym 12 z Piotrkowa Trybunalskiego.
Jury w składzie: Elżbieta Łągwa Szelągowska- dyrektor MOK-u, Alina Rataj- dyrektor naszego przedszkola i Natalia Dubrowik- opiekun działu sztuki Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, oceniło pomysł, dobór form artystycznych, interpretację, kreatywność w przygotowaniu scenografii, choreografii, a przede wszystkim „fantazję” na scenie.
Każde przedszkole wniosło na scenę coś innego: refleksję, humor, ruch, spontaniczność, piękną recytację albo wspaniałą muzykalność. Widać było dojrzałość teatralną 6-latków i niepewność oraz wdzięk pierwszych kroków na scenie 3-latków.
Jury przyznało dziesięć wyróżnień za szczególne i charakterystyczne elementy wystąpień oraz cztery nagrody i Grand Prix Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta za kunszt aktorski, teatralne pomysły i niezwykłą ekspresję sceniczną w prezentacji „Na jagody” otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 7 oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek za pokazanie piękna naszej ojczyzny nurtem Wisły w prezentacji „Jak szła Wisła do morza”.
Miejski Ośrodek Kultury przyznał nagrody dla Przedszkola Samorządowego nr 1 za artystyczną fantazję, kolorowy pociąg do sztuki i sentymentalną podróż Koleją Warszawsko- Wiedeńską w prezentacji „Lokomotywa”.
Czwartą nagrodę w postaci upominków i biletów na seans filmowy ufundowanych przez Kino Helios otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 24 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi za wzmacnianie więzi rodzinnych, kultywowanie tradycji narodowych i wzruszające wykonanie poloneza w prezentacji „Oto jest Polska”.
Główne Grand Prix Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego przypadło Prywatnemu Przedszkolu „Jacek i Agatka” za niezwykłe wrażenie artystyczne, wyjątkowy humor i rytm przedstawienia oraz za pozytywną energię oddaną w prezentacji „Tanecznym krokiem w świat Brzechwy”.

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr