Dziś po raz kolejny odwiedził nas Teatr Eden z Wieliczki. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Prawdziwy skarb". Spektakl ten wyjaśnił dzieciom, co jest najważniejsze dla każdego człowieka. Uświadomił przedszkolakom wartość życia rodzinnego i przyjaźni.
26 kwietnia podczas finału Festiwalu Twórczości Przedszkolaków "Fantazja", nasze przedszkole zaprezentowało umiejętności swoich wszystkich wychowanków w przedstawieniu "Na wiejskim podwórku".
W dniach 25 i 26 kwietnia odbył się XV już Festiwal Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”. Nasze przedszkole było jednym z organizatorów tego wydarzenia.
W bieżącym roku tematem przewodnim były teksty poetyckie autorów tworzących lub rozpoczynających swą twórczość w okresie międzywojennym (M. Konopnicka, W. Bełza, S. Jachowicz, J. Tuwim, J. Brzechwa i inni).
Do „potyczek” teatralnych stanęło 14 przedszkoli, w tym 12 z Piotrkowa Trybunalskiego.
Jury w składzie: Elżbieta Łągwa Szelągowska- dyrektor MOK-u, Alina Rataj- dyrektor naszego przedszkola i Natalia Dubrowik- opiekun działu sztuki Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, oceniło pomysł, dobór form artystycznych, interpretację, kreatywność w przygotowaniu scenografii, choreografii, a przede wszystkim „fantazję” na scenie.
Każde przedszkole wniosło na scenę coś innego: refleksję, humor, ruch, spontaniczność, piękną recytację albo wspaniałą muzykalność. Widać było dojrzałość teatralną 6-latków i niepewność oraz wdzięk pierwszych kroków na scenie 3-latków.
Jury przyznało dziesięć wyróżnień za szczególne i charakterystyczne elementy wystąpień oraz cztery nagrody i Grand Prix Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta za kunszt aktorski, teatralne pomysły i niezwykłą ekspresję sceniczną w prezentacji „Na jagody” otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 7 oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek za pokazanie piękna naszej ojczyzny nurtem Wisły w prezentacji „Jak szła Wisła do morza”.
Miejski Ośrodek Kultury przyznał nagrody dla Przedszkola Samorządowego nr 1 za artystyczną fantazję, kolorowy pociąg do sztuki i sentymentalną podróż Koleją Warszawsko- Wiedeńską w prezentacji „Lokomotywa”.
Czwartą nagrodę w postaci upominków i biletów na seans filmowy ufundowanych przez Kino Helios otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 24 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi za wzmacnianie więzi rodzinnych, kultywowanie tradycji narodowych i wzruszające wykonanie poloneza w prezentacji „Oto jest Polska”.
Główne Grand Prix Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego przypadło Prywatnemu Przedszkolu „Jacek i Agatka” za niezwykłe wrażenie artystyczne, wyjątkowy humor i rytm przedstawienia oraz za pozytywną energię oddaną w prezentacji „Tanecznym krokiem w świat Brzechwy”.
20-04-2018

Zielony Dzień

Po raz trzeci w naszym przedszkolu zorganizowany został kolorowy dzień- Zielony Dzień. Zielony, bo jest wiosna. Tego dnia wszystko, co się działo w przedszkolu, związane było z tym kolorem i porą roku. Sami zobaczcie! Na salach królował kolor zielony. Zielone zabawki, balony, gry i zabawy
a nawet warzywa i owoce w kolorze zielonym.
Każdy przedszkolak miał na sobie coś zielonego. Ciocie również...
Słowem zielony zawrót głowy!
W środę 18 kwietnia chłopcy z najstarszej grupy naszego przedszkola wzięli udział w konkursie "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak". Dzieci pod opieką wychowawczyni pojechały do Przedszkola Samorządowego nr 11, gdzie rywalizowały z innymi drużynami. Nasi zawodnicy wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak również praktyczną, dotyczącą zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa.
Dnia 10 kwietnia do naszego przedszkola zawitała Kapela Góralska, która wprowadziła nas
w prawdziwie góralski nastrój. Panowie grali na akordeonie, skrzypcach i kontrabasie.
Dzieciom bardzo podobała się taka muzyka i chętnie tańczyli do jej rytmów.
06-04-2018

"Paka dla psiaka"

Dnia 6 kwietnia dzieci z grupy Pszczolek i Motylkow jako reprezentanci naszego przedszkola zawieźli do Schroniska w Piotrkowie Trybunalskim karmę, która udało nam się zebrać w ramach akcji ,,Paka dla psiaka". Serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom z ogromnymi serduszkami, za tak aktywne włączenie się do naszej akcji.
Międzynarodowy Dzień Sportu to znakomita okazja, by podsumować sportową tematykę. Cztery drużyny z grupy "Wróbelki" rywalizowały o miano mistrzów olimpijskich. Fotorelacja prezentuje nasze umiejętności i zapał. A nóż, widelec wśród nas jest jakiś złoty medalista.
2 marca nasze przedszkole odwiedzili zeszłoroczni absolwenci. Podczas spotkania nasi pierwszoklasiści zwiedzili nową placówkę, pochwalili się swoimi wzorowo prowadzonymi zeszytami oraz innymi osiągnięciami. Świetnie bawiliśmy się w ciekawe gry i zabawy integracyjne. Wykonaliśmy też wspolnie prace plastyczne inspirowane figurami geometrycznymi, a na koniec dzieci przypomniały sobie, jak wygląda swobodna zabawa z koleżankami i kolegami z przedszkola. Pożegnaliśmy się, wręczając pamiątkowe podziękowania. A w planach już kolejne spotkanie, tym razem podczas przedstawienia z okazji Święta Przedszkola, w którym udział wezmą także nasi kochani absolwenci.
23 marca po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził teatr Eden z Wieliczki. Tym razem obejrzeliśmy wspólnie przedstawienie "Odważny pastuszek", które uczyło nas, że warto podejmować trudne wyzwania i odważnie pokonywać przeszkody. Dzieci zaangażowane w spektakl bardzo żywiołowo reagowały i świetnie się bawiły.

Czwartek 16 maja 2024

Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon, Honorat, Jędrzej, Jan