Dnia 24 października dwie reprenentantki naszego przedszkola z grupy "Pszczółek" - Julcia i Tatianka - wzięły udział w III edycji Festiwalu "Jesień w wierszu i piosence" , który odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 19. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę "Kasztanki" i patrząc na uśmiechnięte buzie, występ się udał i przysporzył wiele radości.
22 października, jak co miesiąc odwiedzili nasze przedszkole muzyczni goście. Tym razem poznaliśmy Pana Kontrabasa. Wsłuchiwaliśmy w jego "gruby" aksamitny głos, razem z nim śpiewaliśmy i tańczyliśmy wesołe, skoczne piosenki.
28 września spełniło się marzenie wielu chłopców z naszego przedszkola! A to za sprawą wizyty w jednostce wojskowej w Nowym Glinniku, gdzie na własne oczy przekonaliśmy się, jak wygląda ciężka i odpowiedzialna praca żołnierza. Mieliśmy okazję wejść do wieży kontroli lotów i podejrzeć, jak wygląda jej obsługa. Następnie obejrzeliśmy wóz strażacki z pełnym oprzyrządowaniem, a na koniec każdy z nas miał okazję wejść do wojskowego śmigłowca. Na wszystkich wycieczka ta zrobiła ogromne wrażenie, a na pamiątkę pozostały zdjęcia.
24 września rozpoczęliśmy tegoroczny cykl spotkań muzycznych. Pierwszym gościem była druhna z drużyny haecerskiej, która zaprezentowała dzieciom najpopularniejsze harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary oraz ukulele. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda harcerskie życie, jak zdobywa się sprawności, jakimi zasadami kieruje się idealny harcerz. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania. Wspólnie zaśpiewaliśmy takie piosenki jak: "Krajka" czy "Stokrotka", których melodie jeszcze długo nuciliśmy w całym przedszkolu.
21-09-2018

Zatrzymać Lato

21 września już po raz piętnasty przedszkolaki z piotrkowskich placówek próbowały zatrzymać lato na dłużej. Tym razem tematem przewodnim było bocianie gniazdo. Przedszkolaki - bociany "sfrunęły" na piotrkowski Rynek, gdzie po raz ostatni tego lata zasiadły w symbolicznym bocianim gnieździe. Następnie biało - czerwony wesoły korowód przemieścił się do amfiteatru miejskiego, by tam wysłuchać ciekawych opowieści o bocianym życiu prezentowanych przez gościa specjalnego - pana Pawła z Osady Leśnej w Kole. Na finał, dwuosobowe drużyny wzięły udział w teście wiedzy o bocianach oraz wykonały wspólnie piosenkę "Bocian" z tekstem Marii Konopnickiej. I tak, nieuchronnie nadeszłą pora, by pożegnać Panią Lato i wraz z nią udać się na zasłużony odpoczynek do ciepłych krajów. W naszym kraju zaś zaczęła swoje panowanie Pani Jesień, która obiecała być słoneczną i ciepłą.
16-07-2018

Zakończenie roku

W przedostatni tydzień czerwca w naszym przedszkolu (w poszczególnych grupach) odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolego 2017/2018r. Dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie.
Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.
Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas.

"Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole.
To znajdę wyjście, Wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole..." :)
Dnia 6 czerwca na terenie naszego przedszkola po raz pierwszy odbyła się Spartakiada Rodzinna.   Na gości czekało mnóstwo atrakcji takich jak:
  • pokazy talentów dzieci wokalne i taneczne
  • zajęcia fitness prowadzone przez instruktorów Green Fit
  • konkurencje sportowe i zabawy integracyjne
  • kącik sportowy
  • balony
  • bańki mydlane
Niecodzienną darmową atrakcją tego spotkania były zamki dmuchane i malowanie twarzy. Wsparciem dla podniebienia były kąciki ze słodkościami przygotowane przez rodziców z każdej grupy, a także grill, którego można było skosztować
za drobną opłatą.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego spotkania.
08-06-2018

Motylki w szkole

08.06. Motylki odwiedziły Szkołę Postawową nr 2. Przedszkolaki poznały kolegów z klasy pierwszej oraz ich Panią. Miały również okazję zobaczyć, jak wyglądają codzienne lekcje oraz przerwy. Dzieci przez chwilę zostały uczniami.
29 maja dwie najmłodsze grupy (Żabki i Biedronki) wybrały się do ZOO Borysew z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki na początku zwiedziły ZOO kolejką a następnie podziwiały zwierzęta spacerując ścieżkami. Dzieci były zachwycone mogąc zobaczyć tyyyyyyle zwierząt na żywo
a na dodatek z bliska.
Zapraszamy do fotorelacji :)
Dnia 6 czerwca grupa pszczółek wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z ratownikiem medycznym. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina