29 października dzieci z naszego przedszkola wyśpiewały drugą nagrodę na festiwalu "Śpiewająca Fantazja" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Tego roku wszystkie dzieci prezentowały repertuar z zakresu ludowszczyzny. W kategorii mały zespół wystąpiły dziewczynki z grupy "Wróbelki" z piosenką "W moim ogródeczku", natomiast chłopcy z grupy "Motylki" wykonali utwór "Chłopek ci jo, chłopek". Gratulujemy naszym wychowankom tak wysokich laurów!
24 października po raz kolejny uczestniczyliśmy w Edukacji Bajecznej. Na scenie MOK obejrzeliśmy spektakl "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" w wykonaniu teatru "Scena 96". Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Szewc Kopytko w poszukiwaniu przygód wyruszył w świat. Poznał Kaczora Kwaka i odtąd psocili razem. Spotkali na swej drodze Staruszka, który nauczył ich, że żartować można mądrze i nieść tym samym radość i uśmiech.
23.10.2019 r. grupa II "Żabki" uczestniczyła w baśniowej lekcji bibliotecznej w naszej nowej Mediatece. Spotkanie odbyło się pod przewodnim hasłem: "Czy wilk zawsze bywa zły?". Dzieci dobrze się bawiły podczas wykonywania prac plastycznych, zabaw ruchowych, oglądania projekcji multimedialne,j a przede wszystkim słuchając opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę.
Dnia 23 października w Przedszkolu Samorządowym nr 19 odbył się festiwal "Jesień w wierszu i piosence". Nasze przedszkole reprezentowały dwie "Pszczółki" - Ania i Natalka. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę pt.: " Skaczące kasztanki". Występ dopełniła ciekawa choreografia oraz pomysłowe stroje kasztanków. Nasze podopieczne miały również okazję obejrzeć występy dzieci z innych piotrkowskich przedszkoli. Małe artystki otrzymały drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Zmieniająca się jesienna przyroda oraz ciekawość dzieci związana z tym tematem, była inspiracją do zaproszenia niezwykłego gościa. 15 października odwiedził nas Leśnik - pan Maciej Sobański. Podczas spotkania opowiadał o lesie, jego niezwykłym znaczeniu dla środowiska. O tym, że lasy są zielonymi płucami Ziemi - naszej planety. Jesienią w lesie następuje wiele zmian: zwierzeta przygotowują się do zimy zbierając zapasy, inne szukają miejsca na zimowy sen. Natomiast w runie leśnym pojawiają sie grzyby, którymi matka natura obdarza każdego, kto choć raz wybrał sie na grzybobranie. Wizyta pana Leśnika, to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrody.

„Ekopracownia pod chmurką”
Nareszcie mamy piękny ogród. 30 września 2019 roku nastąpił odbiór punktu dydaktycznego pn. „Ogród czterech pór roku” przy Przedszkolu Samorządowym nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim. Ogród jest owocem akceptacji uzyskanej w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zorganizowanie „Ekopracowni pod chmurką”. Na jego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie z WFOŚiGW w wysokości 48 903 zł. Punkt dydaktyczny pn. „Ogród czterech pór roku” przy Przedszkolu Samorządowym nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim został zrealizowany na podstawie Umowy o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi nr 578/EE/D/2018, zawartej w dniu 27.12.2018  r. w Łodzi pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a Miastem Piotrków Trybunalski. Teren ogrodu będzie wspaniałym miejscem do prowadzenia przyrodniczych obserwacji, eksperymentów, zajęć z edukacji ekologicznej. Rozpoczynamy z dziećmi całoroczną przygodę z cyklem zajęć przyrodniczo – ekologicznych.
Przedstawiamy zdjęcia – od projektu do realizacji.

19 października miała kolejna grupa odwiedziłą "Mediatekę". Tym razem "Motylki" odbyły wędrówkę w świat „Bieli i czerni”. Japoński teatr Kamishibai, kocie zabawy, poszukiwanie cienia - to tylko kilka atrakcji tej lekcji bibliotecznej. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały również historii o dwóch braciach - kominiarzu i piekarzu. Kiedy ma się 6 lat świat jest: prosty czarno - biały . Dopiero później, gdy się dorośnie nabiera całkiem innych barw.
14.10.2019 r. grupa "Wróbelki" odwiedziła piotrkowską "Mediatekę". Dzieci uczestniczyły tam w ciekawej lekcji, podczas której poznały zwyczaje i nawyki kotów.  Dzieci chętnie i z zaangażowaniem brały udział w ciekawych zabawach edukacyjnych. W kolejnych tygodniach nową siedzibę Piotrkowskiej Biblioteki Publicznej odwiedzą pozostałe grupy przedszkolne. Relacje z tych wizyt będzie można obserwować na stronie internetowej.
09-10-2019

Koncert muzyczny

29-09-2019

Spacer w parku

Spacer po parku to doskonała okazja, by zebrać naturalny materiał do wypełnienia ścieżki sensorycznej, która znajdzie się w naszym "Ogrodzie czterech pór roku". Wyszukiwanie szyszek, kasztanów, żołędzi i zbieranie liści, to doskonałe ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej. Uśmiechnięte buzie, to najlepsze świadectwo tego, że takie atrakcje sprawiają wszystkim ogromną przyjemność!

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna