Szanowni Państwo!
Przedszkole przygotowane zostanie na powrót dzieci zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 04.05.2020 roku.
Szanowni Rodzice!
Do 4 maja należy zgłosić wychowawcy chęć powrotu dziecka do przedszkola.
Ilość dzieci w grupach będzie ograniczona i zastosowane rygory sanitarne.
W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo powrotu mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

23-04-2020

AUDYCJE DLA DZIECI

Drodzy Rodzice!
Zapraszamy do skorzystania z Oferty Telewizji Polskiej:
  1. Oferta dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej:
  • pasmo edukacyjne „Wesoła Nauka” emitowane każdego dnia, od poniedziałku do piątku, na antenie TVP2 o godz. 11:40-12:30. Program jest skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. W programie trwającym ok. 30 minut dzieci zobaczą  zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy, propozycje zajęć sportowych, prac twórczych oraz zajęć muzycznych;
  • program „Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Proponuje dzieciom naukę przez zabawę. Program obejmuje elementy matematyki, języka polskiego, przyrody, języków obcych oraz zajęcia ruchowe. Omawiane zagadnienia oparte są na postawie programowej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Emisja programu o godz. 7:05-8:00 na kanale TVP 2 od poniedziałku do piątku.
  • „Domowe przedszkole” TVP ABC, to oferta dla najmłodszych dzieci
    i ich rodziców; którą również można znaleźć na vod.tvp.pl.

„Szlakiem polskich legend"

Drodzy Rodzice!
Serdecznie zachęcamy Was do kolejnego wspólnego działania.
„Szklakiem polskich legend" to zadanie, jakie proponujemy z okazji zbliżających się świąt państwowych.
Początek maja to doskonała okazja do wzbogacenia i utrwalenia wiedzy o naszej Ojczyźnie
i kształtowania patriotycznych postawy wśród naszych wychowanków.

Projekt składa się z kilku etapów.
Etap I: Przeczytanie wspólnie z dzieckiem wskazanej legendy polskiej.
Etap II: Wykonanie przez dziecko ilustracji do legendy (technika dowolna, karton A4).
Etap III: Przesłanie przez rodzica na maila do wychowawcy fotografii pracy dziecka.

Biedronki: Legenda o Smoku Wawelskim
Żabki: Legenda o piernikach toruńskich
Wróbelki: Legenda o poznańskich koziołkach
Pszczółki: Legenda o rycerzach spod Giewontu
Motylki: Legenda o Lechu, Czechu i Rusie
Zachęcamy oczywiście do przeczytania z dziećmi również pozostałych legend.

Czas trwania zadania:  do 10 maja.
Wszystkie nadesłane fotografie prac zostaną umieszczone na naszej stronie.

Czekamy na zdjęcia!
Odwiedzajcie stronę codziennie!

Szanowni Rodzice!
Informujemy, że za miesiąc kwiecień nie zostały naliczone opłaty za przedszkole.
Prosimy jedynie o uregulowanie ewentualnych zaległości za poprzedni miesiąc.

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Rodzice i Dzieci!
W tych szczególnych okolicznościach
pragniemy razem z Wami
mieć nadzieję, że dobre czasy,
pobłogosławione przez
                                       Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa
                                       wkrótce nadejdą.
                                       Życzymy spokojnych, radosnych,
                                       pełnych pokoju, nadziei i wiary,
                                       umacniających nasze rodziny i miłość
                                       Świąt Wielkiej Nocy.

dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy
                                       Przedszkola Samorządowego Nr 16

26-03-2020

Pracujemy zdalnie

Drodzy Państwo,
W związku z zaistniałą sytuacją - Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło zawieszenie zajęć i wprowadziło nowe regulacje prawne.
Nauka na odległość jest dziś jedynym i bezpiecznym sposobem na kontynuację edukacji. Stanowi dla nas wszystkich ogromne wyzwanie.
Nauczyciele i specjaliści z naszego przedszkola przygotowali ciekawe zestawy ćwiczeń, zadań, zabaw edukacyjnych, materiały dydaktyczne do wspólnej domowej nauki i zabawy.
Na podstronie każdej z grup powstały zakładki "Nauka i zabawa w domu dla.....", na których codziennie nauczyciele będą udostępniać materiały do realizacji w domu.

Rekrutacja zakończona.
Szanowni Rodzice!
O wynikach rekrutacji zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie lub mailowo w dniu 27 marca 2020 roku.
Dyrektor przedszkola
Alina Rataj
19-03-2020

Z dziećmi w domu

Drodzy Rodzice,
Zachęcamy do skorzystania z naszych podpowiedzi, jak miło i efektywnie wykorzystać czas rodzinnej kwarantanny dla rozwoju dzieci
i wzmacniania więzi rodzinnych.
Prosimy zajrzeć do zakładki DLA RODZICÓW.
Czekamy na szczęśliwy powrót dzieci do przedszkola.
Pozdrawiamy serdecznie.
Dyrektor, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy przedszkola.

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot