13-02-2017

Audycja muzyczna

Czy wiecie, co to fagot? My już tak! Dziś, tj. 13 lutego, bardzo miła pani fagocistka pokazała nam, jak wygląda ten instrument muzyczny, jak jest zbudowny i jakie wydaje dźwięki. A potem odgadywaliśmy motywy muzyczne z bajek i tańczyliśmy lambadę, cza-czę i inne tańce karnawałowe! Wesoła i skoczna muzyka poprawiła wszystkim poniedziałkowe nastroje.
9 lutego grupa Motylków uczestniczyła w kolejnej lekcji bibliotecznej. Tym razem przypomnieliśmy sobie o tym, jak należy zachować się w różnych miejscach, sytuacjach i wobec różnych osób. Pamietajcie: grzeczności nigdy nie za wiele!
9 lutego, już po raz osiemnasty w Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbył się festiwal "Zima w wierszu i w piosence". Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć reprezentantów naszej placówki. Zuzia i Igor pięknie zaśpiewali w konkursie piosenkę pt. "Kolorowe śnieżki". Ich trud został nagrodzony dyplomami i upominkami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
2 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Bawiły się z nami dzieci z najstarszych grup, podzielone na zespoły Zielonych, Żółtych, Niebieskich i Czerwonych, które miały do wykonania szereg trudnych zadań. Trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze, bezpieczenych zachowań w codziennym życiu, rozpoznawania znaków drogowych oraz znajomością numerów alarmowych. Wszystkie drużyny spisały się wspaniale, a publiczność wiernie dopingowała swych faworytów. Jak radzili sobie zawodnicy? Można to zobaczyć w galerii zdjęć.
1 lutego, w ramach audycji muzycznych w przedszkolu, gościliśmy muzyka i jego instrumenty: gitarę i mandolinę. Dzięki tanecznym rytmom, barwnym maskom i dźwiękom gitary, przenieśliśmy się na chwilę do Brazylii, gdzie króluje karnawałowe szaleństwo. Muzyka i taniec zawładnęły naszym przedszkolem.
20 stycznia o godz. 16.00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której najmłodsza grupa "Biedroneczki" zaprezentowała swój artystyczny program. Piosenki dedykowane wszystkim babciom i dziadkom oraz przepiękny taniec ludowy "Polka skoczka" wzbudziły zarówno uśmiech, jak i  łzy wzruszenia. Podczas spotkania zorganizowano również zabawyintegracyjne: dziadkowie dmuchali balony, babcie rozpoznawały swoje wnuczęta po głosach. Na zakończenie, wszyscy odgadywali tytuły piosenek z dawnych polskich seriali. Całość zakończył przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na stole tradycyjnie królował sernik, kruche rogaliki i rurki z kremem. Mniam...
Drogie Babcie i Dziadkowie! Rzecz się stała niesłychana! Tu nie trzeba dużo mówić, cyrk rozstawia się od rana! Czy piątek 13 stycznia może być pechowy? Nie dla nas! My świętujemy uroczystość Dnia Babci i Dziadka! A w prezencie dla naszych gości prawdziwy pokaz sztuki cyrkowej! Było wesoło, tajemniczo, magicznie i niebezpiecznie. Klauni, siłacze, tancerki na linie, akrobatki, treser z dzikimi zwierzętami i magik. Tylko u nas, dla naszych wspaniałych Babć i Dziadków. A na koniec własnoręcznie wykonane upominki i słodki poczęstunek. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Panu Michałowi Pęczakowi.
12 stycznia w ramach Edukacji Bajecznej dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Katar Świętego Mikołaja" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych. Bajka opowiada o tym, jak przyjaciele ratują Św. Mikołaja przed zgubnymi skutkami choroby. Oto kilka zdjęć.
10 stycznia reprezentanci grupy "Pszczółek" wystąpili w konkursie kolęd i pastorałek "Hej kolęda, kolęda" organizowanym przez Przedszkole SPSK w Piotrkowie Trybunalskim. Chłopcy wspaniałym wykonaniem pastorałki "Bosy pastuszek" zasłużyli na ngrody książkowe oraz dyplom. Gratulujemy!
09-01-2017

Bal w Krainie Lodu

9 stycznia, na bal karnawałowy w naszym przedszkolu, prosto z Krainy Lodu przybyła... Anna! Księżniczka specjalnie dla nas poprowadziła wiele konkursów i zabaw. Ruszyliśmy tnecznym krokiem w muzyczną podróż dookoła świata. Tańczyliśmy rock and rolla, break dance, taniec poplątaniec i wiele innych. Policjanci, królewny, strażacy, batmani i motylki pląsali wesoło i pozowali do zdjęć. Co to był za bal! Zobaczycie wszystko w naszej foto galerii, a za udostępnienie większości zdjęć serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Pęczakowi - tacie Marysi.

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja