11 kwietnia grupa "Biedronek" po raz pierwszy zasiadła na widowni Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzała spektakl pt. "Złodziejka wodzirejka" w wykonaniu swoich starszych kolegów ze stowarzyszenia "Busola". Dzieci z dużym zainteresowaniem chłonęły bajkę, a poza tym nauczyły się, jak należy zachować się w teatrze. To był sprawdzian przed wizytą w zawodowym teatrze "Arlekin" w Łodzi, gdzie niedługo wszyscy się wybierzemy.
10 kwietnia po raz kolejny byliśmy z wizytą w kinie. Jak przystało na okres przedświąteczny - utrwalaliśmy naszą wiedzę na temat Wielkanocnych tradycji. Bez problemu rozwiązywaliśmy wspólnie quiz o świętach a później z przyjemnością obejrzeliśmy film animowany pt. "Zając Max ratuje Wielkanoc".
 4 kwietnia, po raz kolejny w cyklu Edukacji Bajecznej obejrzeliśmy zawodowy spektakl w wykonaniu Tetaru Mer z Łodzi. "Brzydkie Kaczątko" to znana wszystkim wzruszająca historia o odrzuceniu i powierzchownym ocenianiu innych. Tym razem bajka opierała się tylko na obrazie: tj. lalki i aktorzy animujący je grali bez użycia słów, a towarzyszyła im piękna muzyka.
Korzystając z pięknej, słonecznej wiosennej aury często wybieramy się na spacery. Możemy wtedy nie tylko "przewietrzyć głowy", ale i podziwiać wpsaniałą przyrodę budzącą się do życia.
30 marca wybraliśmy się z wizytą do siedziby Straży Pożarnej w Piotrkowie. To była wspaniała wycieczka! Strażacy zapewnili nam wspaniałe atrakcje: zobaczyliśmy jak wygląda i jak jest wyposażony prawdziwy strażacki wóz. Wszyscy mieliśmy możliwość usiąść za kerownicą, przymierzyrzyć hełm, a oprowadzający nas pan strażak, zaprezentował nam się w pełnym strażackim kombinezonie. Wysłuchaliśmy też uważnie, co dzieje się w remizie, gdy zabrzmi alarm oraz jak wygląda akcja przeciwpożarowa. Pozowaliśmy także do zdjęć siedząc na strażackim qwadzie, a niezapomniane wrażenia pozostały po wjeździe do góry na specjalnej strażackiej platformie.Wszystko to można zobaczyć w galerii zdjęć. Po tej wizycie wiemy z całą pewnością, że zawó strażaka to nie tylko niebezpieczny, ale i bardzo odpowiedzialny zawód.
20-03-2017

Audycja muzyczna

20 marca to pierwszy astronomiczny dzień wiosny. Powitaliśmy go bardzo muzycznie! Tym razem gościem spotkania były ciekawe instrumenty z rodziny dętych blaszanych: saksohorn oraz jego siostra - tuba. Gra na takim instrumencie wcale nie jest łatwa - dzieci przekonały się o tym, próbując wydobyć dźwięki przez specjalne ustniki. Było dużo rytmu, śmiechu, zaawy i zagadek. Następne spotkanie po świętach.
17-03-2017

Goście z SP 13

17 marca gościliśmy w przedszkolu klasę III ze Szkoły Podstawowej nr 13, która przygotowałą dla nas krótkie przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały realizację tej wszystkim znanej bajki. Dziękujemy za miłe wrażenia i zapraszamy częsciej!
16 marca obejrzeliśmy przedstawienie "Koza Kłamczucha" w wykonaniu teatru Pinokio. W spektaklu obejrzeliśmy lalki zwane kukłami, przypomnieliśmy sobie także inne rodzaje lalek teatralnych. Bajka mówiła przede wszystkim o tym, że nie warto kłamać i oszukiwać.
W dniu 14.03.2017r. Grupa Motylków i Pszczółek wraz z opiekunami gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. Na początku dzieci obejrzały krótki film przypominający najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą podczas quizu. Następnie każdy mógł odbić swoje linie papilarne na pamiątkowych kartach oraz obejrzeć podstawowe umundurowanie policjanta na służbie. Największą radość jednak sprawiło milusińskim spotkanie z policyjnym psem oraz obejrzenie i pobyt w radiowozie. Emocji było bardzo wiele. Bardzo dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. za miłe przyjęcie i ciekawą wycieczkę.
13-03-2017

Edukacja Bajeczna

13 marca po raz kolejny obejrzeliśmy spektakl w ramach cyklu "Edukacja Bajeczna". Przedstawienie "Awanturka z podwórka" w wykonaniu teatru "Bajlandia" z Warszawy to historia gąski porwanej przez lisa oraz ratujących ją z opresji przyjaciół. Dzieci chętnie brały udział w interakcji z aktorami oraz wysłuchały wielu wesołych piosenek wykonanych przez lalki - zwierzęta.

Czwartek 18 kwietnia 2024

Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara