Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w naszym przedszkolu spędzaliśmy czas bardzo miło i zabawowo. Było malowanie buziek, ruch na świeżym powietrzu oraz mnóstwo czasu na spontaniczną zabawę! A ciąg dalszy atrakcji już jutro!
26 maja na piotrkowskim rynku odbyło się wydarzenie artystyczne "Mamy 800". Impreza przygotowana została przez Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy piotrkowskich przedszkoli samorządowych. Nas też tam oczywiście nie zabrakło! Świętowaliśmy dzień mamy, śpiewając piosenki i tańcząc "Trojaka". Potem wysyłaliśmy w niebo serduszkowo - balonowy prezent. Nasze mamy także prezentowały swoje talenty twórcze i rękodzieło w spejalnie przygotowanych budkach jarmarcznych oraz dzieliły się na scenie swoją wiedzą w konkursie dla mam i ich dzieci. Było kolorowo, wesoło i wzruszająco. (większość zdjęć w galerii pochodzi z profilu facebook MOK, autor: Fot. Marcin Pieprzowski).
25 maja najstarsze grupy przedszkolne wybrały się na Stare Miasto, aby zobaczyć miejsca związane minn. z legendami piotrkowskimi. Dzięki pani przewodnik - Agnieszce Warchulińskiej (miłośniczce historii Piotrkowa i autorce wielu książek o tej tematyce) mogliśmy zobaczyć najciekawsze miejsca, budynki i obiekty znajdujące się na Starym Mieście oraz poznać ich historię. Ta nietypowa lekcja historii na długo zapadnie nam w pamięci. A na deser - spacer nad jeziorem Bugaj, gdzie obserwowaliśmy przyrodę - roślinność i owady. Wiosna jest wspaniała!
"Zdrowy przedszkolak" to kolejny konkurs przedszkolny, któy odbył się 19 maja. Dzieci musiały wykazać się tu wiedzą na temat zdrowego trybu życia, odżywiania, higieny ososbistej. Ciekawe konkurencje wymagały także kulinarnych zdolności, bowiem zadaniem zawodników było przygotować zdrowe kanapki oraz skosztować i rozpoznać zdrowe napoje. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
22-05-2017

Audycja muzyczna

22 maja w naszym przedszkolu miało miejsce kolejne muzyczne spotkanie. Tym razem bawiliśmy się przy dźwiękach gitary i fletu prostego. To już ostatnie spotkanie przed wakacjami. Żegnamy się więc i z radością spotkamy znów, w następnym roku szkolnym.
18 maja Lenka i Kuba z grupy "Motylków" wspaniale reprezentowali nas w międzyprzedszkolnym konkursie przyrodniczym organizowanym przez PS 12. Konkurencje dotyczyły wiedzy na temat  zwierząt i roślin, a także ochrony przyrody i ekologii. Najbardziej podabała nam się konkurencja związana z twórczością palstyczną. Dzieci z dostępnych materiałów miały wykreować jakieś zwierzę. W ten sposób powstał konik o imieniu Plamka, którego możecie wszyscy podziwiać na zdjęciach lub na żywo - w naszej szatni. Zawodnicy wrócili do rzedszkola z dyplomem, nagrodami i dumnym uśmiechem na ustach!
16 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do teatru "Arlekin" w Łodzi, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie "O żabce, co nie została królewną". To zabawna, kolorowa i bardzo muzyczna opowieść o zwierzątkach żyjących w lesie, które postanowiły zastąpić lwa brzydką ropuchą. Wykonywana na żywo muzyka, rozśpiewany i roztańczony zespół, pomysłowa i barwna scenografia, a przede wszystkim duża dawka humoru, wynikająca z opisywanych sytuacji - to wszystko sprawia, że opowieść spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych koneserów teatru.
11 maja grupa "Motylków" uczstniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gościem był pan Paweł Wakuła - autor i ilustrator książek dla dzieci. Pisaz opwoiadał o swoich książkach oraz pokazywał, w jaki spsosób je ilustruje. Na koniec dieci miały niepowtarzalną okazję otrzymać pamiątkowy autograf od autora w zakupionych przez siebie książkach. Zapraszamy do fotogalerii.
10.05.2017 r. W Przedszkolu Samorządowym Nr 15 w Piotrkowie Tryb., odbył się konkurs  "Bezpieczny przedszkolak". Marysia i Michał z gr. III godnie reprezentowali nasze przedszkole wyróżniając się wiedzą i umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa.
9 maja mieliśmy okazję obejrzeć z bliska nasz historyczny piotrkowski Zamek nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. W środku murów mieści się bowiem od lat piotrkowskie Muzeum. Tego dnia, najstarsze grupy, wraz z przewodnikiem, z zainteresowaniem spacerowały po zamkowych komnatach, aby dowiedzieć się, jak dawnej żyli i mieszkali ludzie; jak wyglądała rycerska zbroja oraz oręż; jaka broń służyła żołnierzom w różnych okresach historycznych. Nasz polska i piotrkowska historia jest bardzo bogata i ciekawa. Już niedługo dowiemy się o niej więcej zasiadając w szkolnych ławach.

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja