Nareszcie pierwszy śnieg i mróz, więc jest okazja do wesołej zabawy na świeżym, rześkim powietrzu. Grupa Motylków podczas krótkiego spaceru nie tylko szukała ptasich śladów na śniegu. Była prawdziwa bitwa na śnieżki i bieganie po śnieżnych zaspach! Super!!!
wszystkim Rodzicom i Dzieciom z naszej placówki życzą: Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 16.
Wigilijne spotkanie, które odbyło się 22 grudnia także w najstarszej grupie ucieszyło wszystkie Motylki. Było uroczyście i tradycyjnie: życzenia z opłatkiem w tle, smakowanie wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców oraz wspólne kolędowanie. A na pamiątkę galeria zdjęć. Zapraszamy.
Nadchodzi ten magiczny świąteczny czas! Tradycyjnie, zapragnęliśmy spotkać się z najbliższymi przy naszym przedszkolnym wigilijnym stole. 21 grudnia dzieci zaprezentowały się w części artystycznej wieczoru. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu najmłodszych i wspólne kolędowanie wzruszyło wszystkich widzów. Następnie wszyscy razem wysłuchaliśmy życzeń świątecznych od pani Dyrektor i połamaliśmy się opłatkiem. Rodzice zorganizowali wspaniały, przepyszny, postny poczęstunek - mnóstwo wigilijnych specjałów znalazło się na naszym świątecznym stole. Ten wyjątkowy wieczór przypomniał nam, że również w przedszkolu mamy swoją rodzinę.
A na nim... mnóstwo świątecznych piosenek wykonanych na saksofonie i klarnecie! Jak zwykle wspólnie śpiewaliśmy, słuchaliśmy i poznawaliśmy nowe instrumenty. Nasze grudniowe spotkanie nosiło tytuł: "Muzyczne prezenty", a kolejna lekcja muzyczna już w Nowym Roku!
15 grudnia grupa Motylków więła udział w warsztatach rękodzieła organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci miały okazję spotkać się z twórczyniami ludowymi, które to opowiedziały o tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a następnie pokazały najmłodszym, w jaki sposób własnoręcznie wykonać oryginalne ozdoby choinkowe. Dzieci z przyjemnością obejrzały wykonane przez gości ozdoby: bombki, łańcuchy, zabawki choinkowe; a następnie same zabrały się do pracy pod czujnym okiem pań. Efekty ich prac można obejrzeć w galerii.
14 grudnia ruszył nasz świąteczny kiermasz. Ozdoby świąteczne przeznaczone na sprzedaż wykonały dzieci z poszczególnych grup w przedszkolu, ale nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami wykonali wiele ozdób w domach. Rodzice spisali się też jako kupujący. Już pierwszego dnia większość ozdób zniknęła z ekspozycji kiermaszu! Pomoc w sprzedaży i promocji kiermaszowych wyrobów zaoferowały mamy dzieci z grupy Motylków. Dziękujemy! Całokowity dochód ze sprzedanych wyrobów zostanie przeznaczony na zakup pożywienia dla zwierząt w piotrkowskim schronisku, które dostarczą czworonogom najmłodsze dzieci z grupy Biedronek.
Dziś Mikołajki. W naszym przedszkolu nie mogło zatem zabraknąć wspaniałego Gościa! Odwiedził nas Mikołaj we własnej osobie. Po krótkiej rozmowie, odśpiewaniu przez nas piosenki i prezentacji prac plastycznych, miły gość obdarował nas wspaniałymi podarkami. Wszystkie grupy dostały ogromne wory prezentów - a w nich: klocki, gry, puzzle, zabawki... Mnóstwo wszystkiego. A na dokładkę każde dziecko odebrało z rąk Mikołaja paczkę z upominkami. Na koniec spotkania udało nam się uwiecznić naszego Gościa na wspólnych zdjęciach. Dziękujemy i czekamy na Ciebie za rok w przedszkolu, Mikołaju!!!
21 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Ważna sprawa! Nowe dzieci z grupy Biedroneczek ze zniecierpliwieniem oczekiwały na ten dzień. Po udanym występie - tańcach i śpiewach - nastąpiło pasowanie, który każdy przyjął z uśmiechem i radością. Dyplom na pamiątkę i słodki poczęstunek były miłym akcentem uroczystego spotkania. Zobaczcie sami...
18 listopada, po raz dugi w tym roku szkolnym odwiedziliśmy oddział dziecięcy Biblioteki Miejskiej, aby tam wziąć udział w zajęciach dydaktycznych pod hasłem: "O książce". Rozmawialiśmy o tym, jak powstała książka, porównywaliśmy jej wygląd kiedyś i dziś, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: do czego są potrzebne książki i z czego się one składają? Na zakończenie spotkania z przyjemnością oglądaliśmy książki dostępne w strefie czytelniczej. Panie bibliotekarki zachęciły nas do korzystania z wypożyczalni i do odwiedzin w bibliotece także z rodzicami. Następne spotkanie już w grudniu.

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja