2 czerwca 2022r. "Motylki" były na wycieczce w piotrkowskim Zamku Królewskim. Zwiedzaliśmy Muzeum. Oglądaliśmy różne przedmioty stosowane w codziennym użytku, meble, ubrania z czasów Króla Zygmunta Starego. Dowiedzieliśmy się jak żył, gdzie przyjmował gości, czym się zajmował król Zygmunt. Poza tym poznaliśmy historię miasta Piotrkowa oraz jego topografię z tamtych czasów. Mogliśmy również poprzebierać się w tamtejsze ubrania oraz poczuć się jak prawdziwy król siedząc na tronie z berłem i koroną.
03-06-2022

Dzień Dziecka

Dzieci na całym świecie potrzebują miłości i pokoju. Życzymy Im tego z całego serca.
03-06-2022

Nasi konkursowicze

27 maja 2022r. w Przedszkolu Samorządowym nr 12 odbył się konkurs ekologiczny pt. "W zgodzie z przyrodą", w którym zajęliśmy II miejsce. Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy zerówkowej: Zosia Wyban i Oliwier Gliwny. Dzieci rozwiązywały różne zadania, między innymi: krzyżowkę, ukladanie obrazka z kilku elementów w całość, rozpoznawanie dźwięków wody oraz prezentacja pracy plastycznej. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie pracy plastycznej pt. "Czysta i brudna woda". W wykonanie pracy zaangażowało się kilkoro dzieci z naszej grupy: Oliwier i Zosia, ale również Kacper Lasecki, Julka Sikora i Amelka Dobrowolska.Brawo!
1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, najmłodsza grupa Biedronki wyruszyła na wycieczkę przedszkolną. Dzieci odwiedziły Osadę Leśną w Kole, gdzie oglądały zwierzęta tam mieszkające. Dzięki ciekawym opowieściom pana Michała zdobyliśmy wiele informacji na temat życia i zwyczajów leśnych zwierząt. Pogoda i humory bardzo dopisały. Dziękujemy pięknie za mile spędzony czas w gościnnch progach Leśnej Osady w Kole.
01-06-2022

Dzieckiem być...

1 czerwca, to wyjątkowy dzień - dla wszystkich - bo wszyscy jesteśmy dziećmi.
Drodzy Rodzice, czy pamiętacie jeszcze jak to jest? Jak czuć swobodę, beztroskę i brak zmęczenia... Ech...dzieckiem być!
Wzruszenie, duma, uśmiechy i całusy... Cóż więcej dodać cudowne Mamy mamy!
Się zdjęcia wymieszały, za to obejrzycie, co się wszędzie działo.
Dzisiaj - 24 maja - wszystkie przedszkolaki pochłonięte były przygotowaniem "Lasu w słoiku", dlaczego? Nie jest tajemnicą, że to przygotowania do Dnia Mamy, a owoc tych warsztatów mini - florystyki, będzie prezentem, które dostaną nasze kochane Mamy.
Wszystkiego najlepszego drogie Panie!
Radości, cierpliwości i dużżżżżżżo zdrowia!
24-05-2022

Lekcja w Mediatece

Dnia 20 maja, grupa IV  Pszczólki wybrała się na wycieczkę do Mediateki.  W ramach spotkania dzieci zwiedziły budynek oraz uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Jak widać na zdjęciach, Mediateka i nowootwarta "Wyspa Naukowa" zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie.
19-05-2022

Koncert muzyczny

19 maja odbył sie koncert muzyczny pt "Zabierz nuty na majówkę". Tym razem poznaliśmy instrumenty perkusyjne: talerze, gongi, werble i bębny. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych ze znanych filmów: "Most na rzece Kwai", "Śniadanie u Tiffany`ego" i ściężkę dźwiękową z filmu "Star Trek". Wszyscy razem zaśpiewaliśmy popularną, harcerską piosenkę pt. "Stokrotka polna"
Troje dzieci z naszej placówki wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie, organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 11 "Ziemia- mój dom". Rozalia Pec z grupy "Sówek", Paweł Góral z grupy "Sówek" i Wojciech Smyczyński z grupy "Pszczółek" wykonali przepiękne prace.Celem konkursu było uczenie dzieci zachowań proekologicznych i promowanie młodych talentów plastycznych. Autorom prac gratulujemy kreatywności i umiejętności artystycznych. Wszystkie nagrodzone pracę można obejrzeć pod linkiem