Dzisiaj było głośno! Nasz kolorowy "Jesienny korowód" zwrócił uwagę mieszkańców całego osiedla. Pięknie i uroczyście udekorowane kapeluszami z darami jesieni przedszkolaki przemaszerowały dookoła placówki, oznajmiając radosnymi okrzykami, że odeszło Lato, a na jego miejsce przyszła kolorowa Jesień. Entuzjam nie opuszczał nikogo! Instrumenty muzyczne w rękach, zdarte gardła, wielkie uśmiechy i mnóstwo dobrej energii. Zobaczcie sami, co dalej się działo.
16-09-2022

Człowiek Orkiestra

Piątkowy poranek umilił nam wyjątkowy gość- Pan Wiesław Pyzalski zwany "Czlowiekiem Orkiestrą". Swoim koncertem pt. "Polscy poeci dzieciom" zabrał przedszkolaki w magiczny świat muzyki. Artysta zaprezentował nam ciekawe instrumenty: dzwonki naciskane,bum bum rurki, pianino cyfrowe oraz grzechotki. Dzieci,wspólnie z Panem Wiesławem, śpiewały i przygrywały znane melodie. Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że było to niezwykle inspirujące i ciekawe spotkanie z muzykę na żywo. Oto krótka fotorelacja.
Dziś, koncertem pt. "Wielki jak słoń", rozpoczęliśmy comiesięczną muzyczną przygodę. Pani Ewa i pani Marysia przedstawiły dzieciom nowy instrument muzyczny- kontrabas. Wysłuchaliśmy wielu utworów muzycznych i doskonale bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki.  Rozwiązywaliśmy zagadki muzyczne oraz wspólnie uczyliśmy się nowej, powitalnej piosenki.
15 września, od samego rana, cieszyliśmy się Międzynarodowym Dniem Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy, które ma na celu pobudzać pomysłowość dzieci i pozwalać im odkrywać, drzemiące w nich talenty. Tego dnia  w każdej grupie rządziły kropki, małe, duże, kolorowe. Tworzyliśmy kropkowe prace plastyczne i bawiliśmy się znakomicie. Ten dzień ma bardzo ważne przesłanie, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Mówi o tym, że każdy ma jakiś talent,a zadaniem naszym- dorosłych, jest pomoc w jego odkrywaniu i dodawanie  odwagi w pokazaniu go światu. Bądźmy kreatywni!!!!
Pierwszego września zapraszamy wszystkie dzieci w kolejną podróż edukacyjną pełną wrażeń, radości, zabawy i nowych doświadczeń. Wspólnie będziemy poznawać i odkrywać świat.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne.
Dnia 22 czerwca 2022 roku reprezentanci z grupy IV "Pszczółki" i z grupy V "Motylki" wzięły udział w I Wieloboju Przedszkolaka zorganizowanym przez "Stowarzyszenie Lokalne SALOS RP im.Św. Jana Bosko". Dzieci zeprezentowały się we wszystkich konkurencjach bardzo dobrze. Uczestnikom kibicowali koledzy i koleżanki z grupy. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
Dziewczynki z grupy zerówkowej: Natalia Idziak i Joanna Mikulska brały udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej organizowanym przez Prywatne Przedszkole Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewczynki, za udział w konkursie, otrzymały dyplomy. Gratulujemy!
8 i 9 czerwca, to piękne i słoneczne dni, które grupy II, III, IV i V spędziły - przenosząc się w czasie - do prawdziwej wioski indiańskiej. " Tatanka", to fascynujące miejsce w Solcy Małej dla miłośników Indian Ameryki Północnej i Południowej. Podczas pobytu poznaliśmy zwyczaje, tańce, pieśni charakterystyczne dla tej kultury. Obejrzeliśmy oryginalne stroje, pióropusze i tipi, których kiedyś używał różne plemiona. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejetności, które posiadali wówczas ich indiańscy rówieśnicy. Blade Twarze, wcale nie wypadły blado. Zobaczcie sami...
Gratulacje dla Olka Przybyła z grupy III "Sówki" za zajęcie I miejsca w konkursie piosenki pt.:"Wiosna, ach to Ty!" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim. A my serdecznie dziękujemy mamie Olka, Pani Aleksandrze, która wsparła nas swoją fachową artystyczną pomocą.
Gratulacje dla Kacpra Laseckiego z grupy Motylków- który otrzymał wyróźnienie za piękne, barwne ujęcie wiosennych kwiatów w Festiwalu "Wiosna w wierszu i w piosence- Polska w wiosennych kwiatach" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 24 w Piotrkowie Trybunalskim.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor