Gala wręczenia Certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

received_325083593583139
Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego. Certyfikat odebrały z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Waldemara Flajszera - Pani dyrektor Alina Rataj oraz koordynator realizacji programu w przedszkolu - Pani Justyna Najgebauer - Olczyk. Uroczystość miała miejsce w dniu 25.10.2023r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi podczas konferencji poświęconej dzieciom chorym na cukrzycę. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Program Szkół Promujących Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1992r. Przedszkola i szkoły promujące zdrowie we współpracy z rodzicami systematycznie i planowo tworzą środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu (dzieci, pracowników i rodziców), a także wspierają rozwój kompetencji wychowanków/uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
Program ten cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkół.