Pamiętamy o zmarłych

received_677467547725059
Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszej wycieczce, która odbyła się 27.10.2023 r.
Podczas pobytu na cmentarzu grupa Pszczółek i Motylków  w ciszy i zadumie posłuchała opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddała hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.