Najlepsze życzenia dla małych i dużych chłopców w dniu ich święta! Zawsze pamiętamy o naszym jedynym chłopcu w zespole-wujku Sławku:)
Dziś 30 września, po dłuuuuugiej przerwie zawitał do nas pierwszy w tym roku koncert muzyczny. "Pożegnanie lata" na przywitanie.
Grupa V Motylki wzięła udział w wydarzeniu ekologiczno - artystycznym "Zatrzymać Lato", organizowanym corocznie przez nasze przedszkole i Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci zaprezentowały się tańcząc i śpiewając piosenkę "Idą witaminki". A w naszej sali została stworzona wystawa kukiełek warzywnych, wykonanych przez dzieci i ich rodziców w ramach współpracy z placówką. Nasze działania były jednocześnie realizacją projektu WFOSiGW w Łodzi: "Nasze nowe pracownie" - " Ogród roślinn jadalnych".
Piękna prezentacja została docenniona pamiątkowym dyplomem oraz nagrodą w postaci gier i puzzli dla całej grupy.
Nasz występ dostępny na stronie: www.facebook.com/mokpiotrkowtrybunalski/
24 września nasze przedszkole gościło mł. asp. panią Katarzynę Dębińską z Miejskiej Komendy Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Wizyta związana była z realizacją tematyki o bezpieczeństwie. Mali słuchacze dowiedzieli się między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze z domu do przedszkola i na co zwracać uwagę, a także czego unikać. Pani Katarzyna przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto wyjaśniła, jak należy zachowywać się przypadku kontaktu z obcymi osobami. Najmłodsi dowiedzieli się także, na czym polega służba w policji i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów prosząc o pomoc.
Dziękujemy bardzo za ciekawą i interesującą pogadankę!
"Fajnie być jest Przedszkolakiem,
Takim sobie małym żakiem,
Do przedszkola chętnie chodzić,
Prace z Panią chętnie robić.
Wszyscy świetnie się czujemy,
Wieże z klocków budujemy,
i śpiewamy i tańczymy,
Zjemy obiad, poleżymy.
Malujemy też farbami,
Wycinamy nożyczkami,
Plasteliną wyklejamy,
Radość wielką wtedy mamy!"
/Anna Kalita/
Wszystkim naszym Przedszkolakom skladamy najlepsze życzenie z okazji Ich święta i zapraszamy na fotorelację z tego wyjątkowego dnia:)
15-09-2021

.Dzień Kropki.

Kropka, kropeczka….15 września obchodzimy  International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. W naszym przedszkolu już od samego rana cieszyliśmy się tym dniem. Zabawy i zajęcia wypełnione były kolorowymi kropkami.  Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talent.  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.  Było kropkowo, kolorowo i radośnie. Zachęcamy rodziców do poznania historii kropki:

Szanowni Rodzice!  Drogie Dzieci!

1 września rozpoczynamy kolejny rok przedszkolny.
Czekamy na dzieci powracające z wakacji jak i te, które przybędą do nas po raz pierwszy.
Życzymy radosnego pobytu dzieciom oraz miłej współpracy rodzicom.

Nasze przedszkole jest czynne w godzinach 6.00 - 16.30

Nadal pracujemy w reżimie sanitarnym.
Jedno dziecko przyprowadza jeden rodzic.
Do budynku wchodzimy w maseczkach i po zdezynfekowaniu rąk, utrzymujemy dystans społeczny.

Do przedszkola mogą przychodzić tylko dzieci zdrowe.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8:30, w przypadku gdyby dziecko miało przyjść później -  po godz. 8:30, prosimy o kontakt telefoniczny  44 615 80 53
ZAPRASZAMY!

Przedszkolaki z grupy IV "Pszczółki" - Natalia Mastalerz oraz Michał Fajkowski zajęli II miejsce w XIX edycji Konkursu Ekologicznego "W zgodzie z przyrodą" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 12. Natomiast Mateusz Simikiewicz zdobył III nagrodę w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Spotkał katar Katarzynę.. .-  edukacja prozdrowotna w poezji dla dzieci" organizowanym przez Przedszkole Prywatne "Jacek i Agatka". Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!
Dzisiejsza piękna pogoda sprzyjała kolejnym zajęciom w ramach projektu "Nowalijkowy Zakątek". Tym razem dzieci rozpoznawały krzewy owocowe rosnące w naszym ogródku, obserwowały ich wzrost, kwitnienie i owoce. Nie zapomnieliśmy także o podlaniu naszych roślinek. Ach, nNatura jest piękna!
8 czerwca 2021 roku oficjalnie został otwarty w naszej placówce „Ogródek roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”, zrealizowany dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi w ramach Konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” oraz wsparciu Rady Rodziców. W ten sposób kontynuujemy przyrodnicze zagospodarowanie naszego przedszkolnego placu. Tym razem będziemy się uczyć samodzielnie hodować warzywa i zioła oraz krzewy jadalne. Dla dzieci był to też dzień Pikniku Rodzinnego. Dzień, który przypomniał, że nasze zdrowie to ruch i zdrowe odżywianie oraz kontakt z przyrodą. Dlatego  w wesołej atmosferze minęło przedpołudnie: były slalomy sportowe, quizy, ogromne bańki mydlane, klocki giganty, piaskownice oraz wyjątkowa atrakcja – dwie urocze alpaki. Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali wspaniałe, zdrowe i przepyszne warzywno – owocowe przekąski. To był wyjątkowy dzień.

Poniedziałek 20 maja 2024

Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa