18-11-2021

Moja Mała Ojczyzna

Dnia 8.11.2021r. grupa IV "Pszczółki wzięła udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 5 pt. "Moja Mala Ojczyzna". Celem konkursu było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych o Polsce i Naszym Mieście Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą i znajomością swojego miasta, a także przygotowały pracę plastyczną pt. "Świat za 100 lat".Otrzymane nagrody sprawiły dzieciom ogromną radość. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Nas do udziału w konkursie.
W miesiącu październiku Amelia i Hubert, dzieci z grupy zerówkowej, brały udział w jesiennym konkursie pt. "Jesień w wierszu i piosence". Dzieci zaprezentowały nasze przedszkole śpiewając piosenkę pt. "Idzie jesień poprzez świat". Dziękujemy, brawo!
Ten tydzień upływał w wydarzenia kształtujące postawy patriotyczne naszych przedszkolaków: dzieci brały udział w zajęciach tematycznych, utrwalały, poznane wiadomości o naszej Ojczyźnie, uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych. 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, to bardzo dobry czas na pogłębianie w najmłodszych pokoleniach świadomości narodowej. Dzień, przed tym ważnym świętem, zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Polsce pt. "Jesteśmy Polakami". Przedstawiciele grup, przy dopingu swoich kolegów, z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach. Punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Tego dnia w całym przedszkolu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne m.in.: "Serce w placaku", "Przybyli Ułani" czy "Rozszumiały się wierzby płaczące". Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim, aby dla każdego z nas, Polska była miejscem szczególnym i abyśmy zawsze pamiętali o bohaterach walczących o wolność naszej Ojczyzny.
Serdecznie gratulujemy naszym trzem reprezentankom z grupy "Motylki", które dosłownie fantastycznie zaprezentowały się w Festiwalu "Śpiewająca Fantazja" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Gorące podziękowania dla cioci Mariolki, która akompaniowała naszym wokalistkom.
Rodzice, z pewnością pamiętacie przebój z czasów swojego dzieciństwa -  "Fantazja".
Łza się w oku kręci. Zobaczcie zdjęcia i posłuchajcie.

Dzisiaj 21 października, odbył się kolejny koncert muzyczny tematyką bezpośrdnio związany z jesienią. Ale co może mieć wspólnego kontrabas z jesienią? Odpowiedź na to pytanie padła podczas wspólnych zabaw i pląsów. Okazało się, że kontrabas to bardzo sympatyczny instrument. Jest wielki, ale potrafi wydobywać z siebie bardzo delikatne dźwięki, takie jak szum, szelest jesiennych liści na wietrze...
18 października był dniem poświeconym Mikołajowi Kopernikowi i jego odkryciu. Wszystkie dzieci miały okazję poznać historię naszego rodaka i jego wkład w światową naukę. Kosmos fascynował ludzi od zawsze, dużych i małych. Aż trudno uwierzyć, że Kopernik nie miał ani lunety, ani teleskopu. Za to my, dzięki nowoczesnej technologii przenieśliśmy się w kosmiczne przestworza. Odbyliśmy podróż na biegun północny, południowy i dookoła układu słonecznego.
14-10-2021

Edukacja Bajeczna

12 października, po długiej przerwie, wzięliśmy udział w Edukacji Bajecznej organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Dla Żabek i Sówek był to pierwszy wyjazd poza teren przedszkola. "Przygody Wróbelka Elemelka" to klasyka, która uczy i bawi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bohatera. Spektakl zaprezentował, dobrze znany piotrkowskiej, dziecięcej publiczności Teatr "Pacuś" z Łodzi.
Dnia 14.10.2021 roku nasze przedszkolaki z grupy IV i V wzięły udział w zajęciach pokazowych sztuk walki Teakwondo. Instruktor uświadomił dzieciom, iż taki trening rozwija ogólną sprawność fizyczną, a także zaprezentował podstawowe chwyty. Prezentację przygotował trener ze Sportowego Klubu TEAKWON-DO SILLA, zajęcia dla dzieci odbywaja się w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
Kolejne, ekologiczne zajęcia edukacyjne realizowane wg projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW  "Jadalne owoce krzewów" za nami.
W ten piękny, jesienny dzień zorganizowane zostały kolejne już zajęcia w ramach projektu

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot