Zatrzymać Lato 2019

IMG_5199
"Zatrzymać Lato", to wydarzenie organizowane przez nasze przedszkole oraz Miejski Ośrodek Kultury. Od 15 lat wpisuje się ono w kalendarz imprez miejskiego środowiska przedszkolnego. Tegoroczne spotkanie pod hasłem "Grzybobranie" odbyło się 23 września. Rozpoczęliśmy tradycyjnie na piotrkowskim Rynku, gdzie pani Lato oraz Pani Jesień zaprosiły dzieci przebrane za różne rodzaje grzybów do kolorowego korowodu, który przeszedł ulicami miasta do Amfiteatru. Tam, wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk na podstawie wiersza J. Brzechwy " Grzyby", porozmawialiśmy na temat bezpiecznego grzybobrania z grzybiarzem Piotrem i poznaliśmy wiele rodzajów grzybów. Następnie wszystkie uczestniczące przedszkola zaprezentowały swoje rymowane hasła oraz przestrzenną formę plastyczną. Przedszkolaki wykazały się także dużą wiedzą, odpowiadając na "grzybowe" pytania i  zagadki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za wykonanie swoich zadań. Naszą placówkę reprezentowały dwie najstarsze grupy "Pszczółki" i "Motylki", a najmłodsze świętowały odejście Lata przy owocowym poczęstunku. Żegnaj Lato - do zobaczenia za rok!
Impreza ta wpisuje się również w kalendarz wydarzeń realizowanych w ramach projektu ekologicznego WSOSiGW Eko - pracownai pod chmurką - "Ogród czterech pór roku" .

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji na stronie www.piotrkow.naszemiasto.pl