Wizyta w straży pożarnej

IMG_4988
28 września 2022 roku dzieci z grupy ,,Motylki" wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.