Konkurs czytelniczy "Bajka jest dobra na wszystko"

IMG_5986
Czy rzeczywiście bajka jest dobra na wszystko? Oczywiscie mamy tu na myśli bajkę czytaną, najlepiej przez rodzica. Tak, zdecydowanie tak! Bajka pozwala dzieciom zrozumieć otaczający je świat i ludzi, jest pięknym i bezpiecznym przewodnikiem. Dlatego w tym roku, w naszym przedszkolu realizowany jest Narodowy Program Wspierania Czytelnictw 2.0. A wczorajszy konkurs czytelniczy "Bajka jest dobra na wszystko", jest działaniem zaplanowanym w ramach tego projektu. Cztery drużyny walczyły o miano najbardziej Bajkowego Królestwa.
Bardzo ucieszył nas fakt, że nasze przedszkolaki doskonale znają treść bajek, które są światową i polską klasyką. I to nie tylko nasza załuga. Drodzy Rodzice, czytajcie więc swoim maluchom, dla nich to baaaaaaaardzo ważne! Jest okazja, bo każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę piękną książkę do domowej biblioteczki.

Przepięknym i wyjątkowo barwnym dodatkiem naszego konursu jest wystawa prac wykonanych przez dzieci i rodziców.
Na tablicach każdej grupy widnieją ilustracje z ulubionych bajek, wykonane wspólnie w domu.
To również działanie projektowe, z którego rodzice wywiązali się na "6".
Gratulujemy Wam pomysłów i talentów!
Zachęcamy do oglądania!