Czy piątek trzynastego musi być pechowy? Dla nas nie! Tego dnia obchodziliśmy POMARAŃCZOWY DZIEŃ. Przedszkolaki w tym dniu ubrane były na pomarańczowo. Ten kolor dominował nie tylko w ubraniach, ale także w zabawach. Dzieci odszukiwały pomarańczowe akcenty w otoczeniu, wymieniały owoce i warzywa w tym kolorze oraz poszerzyły wiedzę na temat ich zdrowych wartości odżywczych. Nasza kuchnia zadbała o to, żeby na naszych telerzykach były zdrowe, pomarańczowe potrawy. Robiliśmy także soki owocowe.Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, bawiły się wesoło, a przy tym zapoznały i utrwaliły kolor pomarańczowy. Tego dnia odwiedziła nas również Pani Julia Biernacka- instruktor tańca z Piotrkowskiej Fundacji Talentów, z którą najstarsze grupy doskonale bawiły się w rytm znanych piosenek. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
12 października, grupa "Motylków" wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii "Sjesta". To było bardzo smaczne dopołudnie. Każdy przedszkolak przygotował pizzę według swojej receptury i wybrał ulubione dodatki. Dzięki czemu każda pizza była niepowtarzalna i oryginalna, i prawie każda zjedzona. Smacznego....mniam mniam
W środę 4 października gościliśmy w naszym przedszkolu panią Agnieszkę Oleszkiewicz- prezes fundacji "Chlorofil". W ramach edukacji i wdrażania najmłodszych do segregacji śmieci pani Agnieszka przeprowadziła warsztaty, pokazujące jak segregować odpady. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo "recykling". W zajęciach brały trzy najstarsze grupy - Sówki, Pszczółki oraz Motylki.
W piątek 22 września przedszkolaki powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. W przedszkolu królowały kolory jesieni – żółty, pomarańczowy, brązowy oraz czerwony. Wspólne tańce, różne zabawy i konkurencje wprowadziły wszystkich w radosny, jesienny nastrój. Nasz barwy korowód, wyposażony w piękne, jesienne kapelusze i instrumenty muzyczne, ruszył ulicami miasta, wprawiając przechodniów w pogodny nastrój. Przywitanie jesieni połączyliśmy z Dniem Przedszkolaka, więc zabawom tego dnia nie było końca.
22 września nasze przedszkole odwiedziła " Filharmonia na kółkach". Przedszkolaki podczas koncertu pt. „Zasady w przedszkolu i w muzyce” dowiedziały się czym jest pięciolinia oraz klucz wiolinowy, a także utrwaliły podstawowe pojęcia i terminy muzyczne. Z zaciekawieniem wysłuchały „Marszu tureckiego”, włoskiej tarantelli, tanga czy walczyka. Wspaniały koncert został nagrodzony gromkimi brawami.
03-09-2023

Witamy!

Szanowni Rodzice!
Wraz z rozpczynającym się nowym rokiem szkolnym życzymy dzieciom radosnego pobytu w naszym przedszkolu, kreatywnego, atrakcyjnego, bezpiecznego odkrywania świata oraz wspaniałych zajęć i zabaw z rówieśnikami.
Rodzicom zaś i nauczycielom miłej i konstruktywnej współpracy dla dobra rozwoju młodszych i starszych przedszkolaków.
ZAPRASZAMY!
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy PS 16
13 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość ,,Pożegnania Przedszkola" przez najstarszą grupę ,,Motylki". Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz recytatorskie. Nie zabrakło także słynnego poloneza kończącego występ. Pani dyrektor oraz wychowawczynie złożyły podziękowania Rodzicom za pomoc oraz wspaniałą współpracę. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz nagrody – niespodzianki.
16 czerwca 2023 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Parku Rozrywki  "Sady Klemensa". Celem wycieczki była przede wszystkim dobra zabawa. Na poszukiwaczy przygód czekały takie atrakcje jak m.in.: gorące piaski, strachowisko, strefa miękkich lotów, kretowisko, labirynt czy przejażdżka owocowym pociągiem. Dobra zabawa to podstawa, ale zabawa połączona z edukacją to coś, co lubimy najbardziej. Dlatego po zabawie wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Tajemnice Sadów". Dzięki, towarzyszącym nam przez cały pobyt, magicznym Wróżkom dzieci poznały cykl wzrostu jabłoni i przeprowadziły prace badawcze na jabłku. Wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem. Zmęczeni, szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.
Dnia 07. 06. 2023r. w naszym przedszkolu odbył się Pikinik Rodzinny. Celem spotkania było stworzenie miłej atmosfery do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców  z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Była to również okazja do podsumowania mijającego roku szkolnego.  Pani Dyrektor podziękowała rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę przedszkola.Przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny, a każde dziecko otrzymało dyplom oraz zabawkę- niespodziankę, jako podziękowanie za wspólny rok zajęć i zabaw w przedszkolu.Impreza dostarczyła wszystkim  wiele radości i ciekawych przeżyć. Foto: pan Piątek.
Dnia 1. czerwca  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu” organizowanym przez miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Grupy I oraz II wybrały się na swój bieg na przedszkolne boisko. Każda grupa startowała osobno i miała do przebiegnięcia dystans 60m. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Niedziela 19 maja 2024

Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna