Ogród roślin jadalnych - Nowalijkowy zakątek - projekt zrealizowany z WFOŚiGW

Otoczenie naszego przedszkola staje się coraz bardziej atrakcyjne. A to dzięki temu, że nasza placówka przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Program „Ogródek roślin jadalnych- Nowalijkowy zakątek” był realizowany od 01.09.2020 roku. Założeniem planowanego ogródka warzywnego, było stworzenie możliwości prowadzenia zajęć w formie praktycznej z elementami badawczymi na świeżym powietrzu dla przedszkolaków. Punktem wyjścia projektu była rozbudowa istniejącej już „Eko- pracowni pod chmurką”, która dała możliwość prowadzenia zajęć w ogrodzie wszystkim grupom przedszkolnym w podobnym czasie i zbliżonej tematyce realizowanej zgodnie z planami miesięcznymi. Zrealizowany program „Ogródek roślin jadalnych- Nowalijkowy zakątek” miał wpływ na wzrost działań prozdrowotnych u dzieci i rodziców, a także dał możliwość wykazania się dzieciom w działaniach praktycznych. Projekt „Ogródek roślin jadalnych- Nowalijkowy zakątek” stał się doskonałym uzupełnieniem programu „ Ogród Czterech pór roku. Wszystko to stanowi jedną całość powiązaną ze sobą tematycznie, która daje możliwość rozwijania i działania, a także nieodłącznie nawiązuje do tematyki zdrowotnej i ekologicznej tak bardzo ważnej w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Warto podkreślić, że rozbudowa Ogródka Dydaktycznego znacznie poprawiła estetykę naszego podwórka, co spowodowało większe zainteresowanie wśród dzieci i rodziców otaczającą nas przyrodą.