Rzodkiewkowy zawrót głowy - Zajęcia Edukacyjne - Projekt Dofinansowany Przez WFOŚiGW

"Rzodkiewkowy zawrót głowy" to kolejne zajęcie z cyklu edukacyjnego związanego z realizacją Projektu „Nasze Ekologiczne Pracownie” w ramach Konkursu WFOŚi GW w Łodzi. Zajęcia te odbyły się w 27 kwietnia 2021 roku we wszystkich grupach przedszkolnych. Tym razem warzywną królową została rzodkiewka. Dzieci zapoznały się z jej wyglądem oraz wartościami odżywczymi, badały ją za pomocą zmysłów, degustowały. Każda z grup wysiała również nasiona rzodkiewki w doniczkach, omawiając warunki niezbędne do wzrostu roślin. Już niedługo rzodkiewki wyhodowane przez dzieci znajdą swoje miejsce w przedszkolnym „Ogródku roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”.