15 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnym koncercie muzycznym zatytułowanym ,,Wesołych Świąt”. Filharmonia na kółkach wprowadziła do naszego przedszkola atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a wspólne kolędowanie z Panem Maciejem oraz Panem Michałem bardzo podobało się wszystkim dzieciom.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Staramy się, by w naszym przedszkolu także zagościła świąteczna atmosfera.We wtorkowe popołudnie, 12 grudnia motylki zaprosiły swoich rodziców oraz rodzeństwo i zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Celem była integracja grupy, wspólna zabawa oraz wykonanie pięknej szopki bożonarodzeniowej. Rodzice wraz z  dziećmi z zapałem tańczyli, wykonywali prace plastyczne, a przede wszystkim świetnie się bawili. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Z całego serca dziękujemy Rodzicom Motylków, że tak licznie przybyliście na warsztaty, za zaangażowanie we wszystkie wykonywane zadania, a przede wszystkim za to, że zawsze możemy na Was liczyć:)

W poniedziałek 11.12.2023 grupa Żabek rozpoczęła w naszym przedszkolu tydzień warsztatów świątecznych. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw integracyjnych, następnie każde dziecko razem z rodzicami a także rodzeństwem wykonali świąteczne bombki. Całe spotkanie przebiegło w miłym i świątecznym nastroju 😊
Mikołajki to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Z tej okazji starsze grupy brały udział w wesołych zabawach i konkursach organizowanych na scenie piotrkowskiego MOK-u. Po powrocie do przedszkola powitał nas niezwykły gość- Święty Mikołaj we własnej osobie. Każda grupa powitała Mikołaja piosenką, wierszykiem lub tańcem. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci dostały prezenty : wspaniałe zabawki do każdej sali oraz paczki pełne łakoci. Cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. Zapraszamy na fotorelację.
Dnia 30 listopada grupa Pszczółek wybrała się do Mediateki. Tematem warsztatów był świat pszczół i jego różnorodność. Dzieci jak przystało na grupę Pszczółek z zaciekawieniem brały czynny udział w warsztatach. Najwięcej radości dostarczyły im zabawy ruchowe, które wprowadziły ich w dobry nastrój i zachęciły do częstego odwiedzania Mediateki.
26-11-2023

Pan Orkiestra

24 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Jesienne muzykowanie". Wykonawcą był multiinstrumentalista Pan Wiesław Pyżalski. Artysta zademonstrował przedszkolakom ciekawe instrumenty muzyczne jak: kazobo kazbie(instrument denty), dzwonki naciskane, bum –bum- rurki, pianino cyfrowe , grzechotki , krowi dzwoneczek i dobrze znany dzieciom tamburyn. Zagrał dla nas utwory z repertuaru dziecięcego m.in "Jesienne liście", "Jarzębina" oraz muzyki poważnej m.in. "Preludium" Chopina i "Marzenie" Schumanna. Na koncercie nie tylko byliśmy widzami, ale kilkoro z nas grało razem z muzykiem na różnych instrumentach. Zapraszamy na fotorelację.
W czwartkowe przedpołudnie 16 listopada grupa Pszczółek udała się z wizytą do Piekarni mieszczącej się w supermarkecie Auchaun. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka i poznać kolejne etapy wypieku pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach sposób zaplatania rogalików. Świetną niespodzianką była możliwość udekorowania słodkiej babeczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.
17 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Filharmonię na kółkach. Dzisiejsze spotkanie pod hasłem „My Cyganie" poprowadzili dla nas Pan Maciej i Michał oraz gość specjalny Pani Gabrysia. Z zachwytem wysłuchaliśmy następujących utworów : „Zagraj mi piękny Cyganie”, „Dwie gitary”, „Czardasz” Vittorio Montiego. Dzieci przypomniały sobie brzmienie skrzypiec , słuchając wielu utworów cygańskich w wykonaniu dzisiejszego gościa.  Poznały także zwyczaje panujące wśród społeczności romskiej.  Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „My Cyganie”. To był fantastycznie spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
10-11-2023

Sówki w Mediatece

9 listopada, przedszkolaki z grupy sówek, brały udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Tym razem dzieci mogły uczestniczyć w "podróży do wioski Smerfów"-  bajkowych, niebieskich skrzatów, które trudnią się zbieraniem smerfojagód, ale też dużo czasu poświęcają na obronę przed czarnoksiężnikiem Gargamelem.
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i słuchały ciekawych informacji na temat charakterystycznych cech i zachowań bohaterów bajki. Mogły też wykazać się pomysłowością i pomóc Smerfowi Malarzowi namalować obraz.
8 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 19 odbył sie festiwal "Jesień w wierszu i piosence". Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Pszczółek - Alicja i Danusia. Dziewczynki ubrane w barwne stroje zaprezentowały utwór "Jesienna poleczka". Podczas konkursu słowo - jesień - zostało odmienione przez wszystkie przypadki i dostarczyło wszystkim uczestnikom niezwykłych emocji. Gratulujemy naszym reprezentantkom wspaniałego występu.

Niedziela 19 maja 2024

Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna