Wiosenne muzykowanie z Panem Orkiestrą

20230414_090209
Dnia 14.04.2023r. zawitał do naszego przedszkola "Człowiek Orkiestra" z koncertem pt. "Wiosenne muzykowanie". Pan Wiesław gra na 13 instrumentach i większość z nich zaprezentował naszym przedszkolakom: kazobo kazobie, dzwonki, bum bum rurki, ksylofon , pianino cyfrowe, grzechotki, tamburyn, gitarę i gwizdek. Wysłuchaliśmy utworów pt.: "Rzeka", "Wkrótce wiosna", "Powitalny koncert", "Kwiecień", "Jablonie". Dzieci również miały okazję zagrać na instrumentach m.in. na bum bum rurkach czy dzwonkach naciskanych.W czasie koncertu wyklaskiwaliśmy takt do wybranych utworów i wysłuchaliśmy znanych utwory muzyki poważnej: "Pieśń wiosenna"- Mendelssohna, "Cztery pory roku"- Vivaldiego i "Taniec słowiański"- Dworzaka. Przedszkolaki pożegnały Pana Orkiestrę gromkimi brawami.