Realizujemy drugi projekt we współpracy z WFOŚiGW w Łodzi

wfosigw-w-lodzi-1619725242
Realizujemy drugi projekt we współpracy z WFOŚiGW w Łodzi
Z przyjemnością informujemy, że po rozpatrzeniu wniosku naszego Przedszkola o dofinansowanie w ramach konkursu pn: „Nasze Ekologiczne Pracownie", a dotyczącego utworzenia ogródka dydaktycznego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał nam dofinansowanie na realizację zadania:
„Utworzenie punktu dydaktycznego w Przedszkolu Samorządowym nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim”

Obecnie jesteśmy w fazie realizacji tego Projektu o nazwie „Ogródek roślin jadalnych - Nowalijkowy Zakątek”. Oprócz utworzenia punktu dydaktycznego w ogrodzie przedszkola, w ramach Projektu, realizujemy również liczne zajęcia dydaktyczne, konkursy i festiwale, promujące zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Kształtowanie od najmłodszych lat proekologicznych postaw i zachowań, bezpośredni kontakt z naturą i codzienne obserwacje zmian w przyrodzie i rozwoju roślin oraz symbiozy świata roślin i zwierząt, mamy nadzieję, przyczynią się w przyszłości do zdrowych nawyków i życia w zgodzie z przyrodą i środowiskiem, naszych najmłodszych mieszkańców Ziemi.

Podstawa realizacji zadania:
Uchwała nr 8406/2020 Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z dnia 11.09.2020 r. - wysokość udzielonej dotacji - 38 292,00 zł
Koszt całkowity zadania – 42 722,00 zł
Umowa o dofinansowanie ze środków WFOŚiGWw Łodzi nr 682/EE/D/2020

Jest to już drugi projekt współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. W 2018 roku otrzymaliśmy dotację do realizacji zadania: „Ogród Czterech Pór Roku”. Oba ogrody podniosą niewątpliwie walory całego obiektu, staną się miejscem przyrodniczych obserwacji i eksperymentów oraz atrakcją i miejscem wypoczynku dla dzieci i rodziców.

Alina Rataj – dyrektor przedszkola

Projekt naszego ogródka (docx) 3.18mb, (Pobrań: 63)