Drugi ogródek dydaktyczny otwarty

_DSC0024
8 czerwca 2021 roku oficjalnie został otwarty w naszej placówce „Ogródek roślin jadalnych – Nowalijkowy Zakątek”, zrealizowany dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi w ramach Konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” oraz wsparciu Rady Rodziców. W ten sposób kontynuujemy przyrodnicze zagospodarowanie naszego przedszkolnego placu. Tym razem będziemy się uczyć samodzielnie hodować warzywa i zioła oraz krzewy jadalne. Dla dzieci był to też dzień Pikniku Rodzinnego. Dzień, który przypomniał, że nasze zdrowie to ruch i zdrowe odżywianie oraz kontakt z przyrodą. Dlatego  w wesołej atmosferze minęło przedpołudnie: były slalomy sportowe, quizy, ogromne bańki mydlane, klocki giganty, piaskownice oraz wyjątkowa atrakcja – dwie urocze alpaki. Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali wspaniałe, zdrowe i przepyszne warzywno – owocowe przekąski. To był wyjątkowy dzień.